wydarzenia polityczne

Przeczytaj wiadomości na temat wydarzenia polityczne. Znajdziesz tutaj wiadomości o wydarzenia polityczne. Przeczytaj artykuły o wydarzenia polityczne


 • Zaremba: Polityczne sukcesy i wpadki roku
  W roku 2008 Polacy raczej odpoczywali od wielkich wydarzeń niż ulegali emocjom. Grillowali, jak to określił Paweł Śpiewak. Stąd zarówno sukcesy, jak i wpadki, były na miarę polityki nie najambitniejszej. Takiej, w której łatwiej o fajerwerki niż przełomy - pisze w DZIENNIKU Piotr Zaremba.
 • Poseł PSL oświadczył, że Pitera popełniła polityczne samobójstwo
  Poseł PSL Eugeniusz Kłopotek oświadczył, że minister Julia Pitera popełniła polityczne samobójstwo. W TVN24 zapowiedział na poniedziałek ujawnienie "prawdziwej bomby". Sprawa wiąże się z jego zabiegami, dotyczącymi stacji benzynowej koło Bydgoszczy.
 • Rok 2008 już podsumowany. Wiemy, co było największym sukcesem, porażką, obciachem. Kto był bohaterem, a kto się skompromitował. DZIENNIK zapytał jeszcze publicystów i intelektualistów w minionym roku komentujących na naszych łamach rzeczywistość o wydarzenia i zjawiska, o których mówiło się w ubiegłym roku zbyt mało i których wagi nie doceniono.
 • Piotr Zaremba: Najlepsze blogi polityczne według Zaremby
  Blogi polityczne, które stały się gorącym tematem przy okazji wojny Kataryny z ministrem Czumą, budzą we mnie uczucia mieszane jak cały internet. Podziwiam ludzi, którzy poświęcają czas i energię na obronę własnych poglądów bez sławy i pieniędzy. Razi mnie jednak zadufanie wielu anonimów, którzy w praktyce jak do tej pory za słowa nie odpowiadają - pisze Piotr Zaremba.
 • Durczok: W czasie "Wydarzeń" sprawdzam czystość stołu
  "Nie wiem, jak się współpracuje z Hanną Lis, ale na tym polega siła osobowości telewizyjnych, że są to często ludzie o niełatwym charakterze, niekoniecznie przytakujący przełożonym" - tak Kamil Durczok komentuje w rozmowie z DZIENNIKIEM sprawę wyrzucenia dziennikarki z TVP. I przyznaje, że nie ma zamiaru zatrudniać jej w "Faktach".
 • Nasze ojczyzny polityczne
  Tak się składa, że w gronie moich znajomych i przyjaciół nie ma ani jednej osoby, która popierałaby Prawo i Sprawiedliwość. Można by uznać za przypadek, że tak się dzieje, i to wśród kilkudziesięciu osób, gdyby nie to, że znajomych i przyjaciół dobieramy sobie, w przeciwieństwie choćby do rodziny, dobrowolnie. Jednak dobieramy ich sobie przez lata, a najczęściej przez dziesięciolecia, więc moi przyjaciele pochodzą z czasów, kiedy o PiS nikt nie słyszał. Skąd zatem taki zestaw? A przecież nie jest to tylko cecha moich znajomych, ale większość z Państwa jest w podobnej sytuacji - pisze profesor Marcin Król.
 • Stefan Niesiołowski
  Jarosław Kaczyński odpowiada za to, co stało się w Łodzi. Wykorzystuje jednak atak psychopaty do celów politycznych - mówił poseł PO Stefan Niesiołowski w czwartkowej "Kropce nad i". Choć sam przeprosił prezesa PiS za ostre słowa wypowiadane pod jego adresem, to jednak nie oczekuje tego samego. - On się nie zmieni, to polityk nienawiści i wojny - dodał.
 • Polityczny rok 2011
  Jedno jest pewne - politycznego trzęsienia ziemi w 2011 roku nie było. Ale to nie znaczy, że na polskiej scenie politycznej było nudno. Oto subiektywny wybór 10 najważniejszych politycznych wydarzeń mijającego roku. Które, według ciebie, było najważniejsze?
 • Wrak prezydenckiego Tu-154
  Ekspert Antoniego Macierewicza plecie bzdury - mówi Monice Olejnik fizyk i dziennikarz, Krzysztof Łoziński. Jego zdaniem Wiesław Binienda nie jest żadnym profesorem, a "plecie bzdury" na zamówienie polityków.
 • Bronisław Komorowski
  Prezydent nie kryje oburzenia aferą z domniemanym trotylem we wraku tupolewa. Słowa krytyki kieruje pod adresem polityków PiS oraz mediów. "Coś niedobrego z nami się dzieje" - mówi Bronisław Komorowski.
 • Sejm
  Kardynał Stanisław Dziwisz jest zaniepokojony podziałami wśród Polaków. W kazaniu, wygłoszonym w Katedrze na Wawelu, metropolita krakowski podkreślił, że uroczystości rocznicy Konstytucji 3 maja to nie tylko wspominanie przeszłości.
 • Co się wydarzyło w czasie głosowania w sejmiku podkarpackim, gdy PiS głosami działaczy PSL i PO odbierało władzę PSL? Jan Bury z komitetu wykonawczego partii ludowców używa dosadnych słów.
 • Antoni Macierewicz
  To już niemal tradycja, że w tym samym dniu mają miejsce ważne wydarzenia związane zarówno z Platformą Obywatelską, jak i Prawem i Sprawiedliwością. O godzinie 11 zbierze się w Warszawie Rada Polityczna PiS. Godzinę później, też w stolicy, rozpocznie się konwencja partii Donalda Tuska.
 • Ksiądz Jerzy Popiełuszko
  30 lat temu porwano i zamordowano księdza Jerzego Popiełuszkę. Z tej okazji w parafiach archidiecezji warszawskiej odczytano list kardynała Kazimierza Nycza.