wiadomości ze świata onet

Przeczytaj wiadomości na temat wiadomości ze świata onet. Znajdziesz tutaj wiadomości o wiadomości ze świata onet. Przeczytaj artykuły o wiadomości ze świata onet


 • Śledczy: Umniejszono rangę wizyty prezydenta
  Ujawniamy część dyplomatycznej depeszy (claris) między ambasadorem RP w Moskwie Jerzym Bahrem a polskim MSZ. Ambasador relacjonuje w niej spotkanie z Siergiejem Nieczajewem, dyrektorem departamentu europejskiego MSZ Rosji. Rosjanin dziwił się, że do 10 marca ich resort spraw zagranicznych nie otrzymał od naszego rządu oficjalnego potwierdzenia, czy i w jakim charakterze prezydent Lech Kaczyński przyleci do Rosji 10 kwietnia. Ambasador Bahr zanotował także, że Nieczajew ostrzegał, iż mogą być problemy z lądowaniem pod Smoleńskiem, co "DGP" ujawnił wczoraj.
 • "To Tusk rozpętał nienawiść w Polsce"
  Zdaniem posłanki PiS za całe zło i agresję w polskiej polityce odpowiada premier. "To nikt inny jak Donald Tusk rozpętał bratobójczą nienawiść w Polsce i to już się później potoczyło efektem kuli śnieżnej" - mówi Nelli Rokita.
 • Palikot kpi ze Staniszkis: Niechciana żona
  Janusza Palikota w telewizji ostatnio chyba mniej. Poseł, który opuścił PO, zajęty jest organizowaniem własnej partii. Z marnym skutkiem w sondażach. Jednak na wpisy na blogu chwilę znalazł. I ostro zaatakował Jadwigę Staniszkis.
 • "Chciałbym cofnąć czas i powiedzieć coś Lechowi Kaczyńskiemu"
  Zapewnia, że nie grozi mu zachłyśnięcie się władzą. Skarży się na słabą opozycję. W obszernym wywiadzie premier Donald Tusk w obszernym wywiadzie przyznaje też, że chciałby cofnąć czas, by powiedzieć tragicznie zmarłemu prezydentowi coś osobistego.
 • Miejsce katastrofy rządowego Tu-154
  "Ministrowie Arabski i Graś analizowali, jak się zachować, gdzie ma się odbyć shake-hand między premierem Tuskiem, a premierem Putinem, gdzie mają się uścisnąć. Dla nas było to porażające, urzędnicy na miejscu tragedii nie powinni się zajmować takimi rzeczami" – mówił w RMF FM urzędnik kancelarii Lecha Kaczyńskiego.
 • "Kaczyński wie, że z ludźmi typu Karski, Suski nie da się rządzić"
  Paweł Śpiewak ocenia, że Jarosław Kaczyński zdaje sobie sprawę, iż "z osobami typu Suski, Karski nie da się rządzić". Właśnie dlatego - zdaniem profesora - szefowi PiS nie zależy na odzyskaniu władzy. Śpiewak ujawnia też, który polityk PiS - jego zdaniem - popisał się okrucieństwem.
 • Kanały informacyjne są po to, by informować? Okazuje się, że nie zawsze. Z badania przeprowadzonego przez Farleigh Dickinson University wynika, że widzowie amerykańskiego Fox News są gorzej poinformowani na temat bieżących wydarzeń na świecie niż osoby, które w ogóle nie oglądają wiadomości w telewizji - donosi Presserwis .
 • Danuta Wałęsa o mężu: Czasem myślę, że nigdy mnie nie kochał
  Autorka i bohaterka jednej z najgłośniejszych książek ubiegłego roku. Nie spodziewała się, że wokół jej autobiografii "Marzenia i tajemnice" będzie aż taki szum. Podobnie jak nie spodziewała się takiej reakcji jej męża. Danuta Wałęsa w rozmowie z "Vivą" zapewnia, że wciąż widzi szanse na wspólną szczęśliwą przyszłość.
 • Samolot Jak-40
  Nie żyje jeden ze świadków katastrofy smoleńskiej. Wiele wskazuje na to, że popełnił samobójstwo - jego ciało powieszone na linie znalazła żona. Jak podaje "Fakt", jego zeznania pozostawały w sprzeczności z tym, co zostało zapisane w stenogramach. Chodziło o wysokość na jaką Tu-154 sprowadzali Rosjanie.
 • Węgiel
  Za trzy, najdalej za pięć lat węgiel stanie się najważniejszym źródłem energii na świecie. Paliwo, które ze względu na katastrofalne skutki dla środowiska jeszcze niedawno było spisane na straty, znów jest w cenie.
 • Czy Donald Tusk nakazał działaczom bronić w internecie Hanny Gronkiewicz-Waltz? Tak twierdzi portal niezależna.pl, powołując się na przecieki ze spotkania premiera z politykami PO.
 • Trzeba mieć chorą wyobraźnię, żeby wymyślać takie scenariusze. Tak premier Donald Tusk skomentował słowa Jarosława Kaczyńskiego, który powiedział, że zorganizowanie szczytu klimatycznego ONZ w Warszawie w Święto Niepodległości 11 listopada to prowokacja.
 • Sfałszowane zdjęcie z miejsca katastrofy smoleńskiej podważa wiarygodność zespołu Antoniego Macierewicza. Taka była opinia większości polityków goszczących w "Śniadaniu w Trójce".
 • Donald Tusk i Władimir Putin w Smoleńsku
  Prawicowa prasa nie odpuszcza sprawie fotografii ze Smoleńska, na której Donald Tusk rozmawia z Władimirem Putinem. Tygodnik "Do Rzeczy" publikuje kolejne zdjęcia.
 • Andrzej Skworz
  Obawy przed powyborczymi zmianami najlepiej widać w mediach publicznych: niektórym przyświeca nadzieja, że ich nowa władza nie wyrzuci, jeśli sami spróbują się wyczyścić. Żarciki na dzień dobry: "Masz już spakowaną torbę?" to podobno codzienność w oddziałach i centrali TVP - mówi Andrzej Skworz. Redaktor naczelny "Press" rozmawia z nami o tym, czy obiektywizm w mediach się opłaca, czy dziennikarze niepokorni kiedyś staną się mainstreamem i czy media będą potrafiły odbudować zaufanie.