wiadomosci ze slaska

Przeczytaj wiadomości na temat wiadomosci ze slaska. Znajdziesz tutaj wiadomości o wiadomosci ze slaska. Przeczytaj artykuły o wiadomosci ze slaska


 • Nasz Dziennik: "Germanizacja Śląska to rozbicie Polski"
  Na Śląsk wracają niemieckie akcenty - grzmi "Nasz Dziennik". Gazeta pisze o stadionowych transparentach z napisem "Oberschlesien" i wprowadzaniu niemieckich nazw miejscowości. Dziennik ojca Rydzyka straszy, że to ponowna germanizacja, która grozi rozbiciem Polski.
 • Lekarze ze Śląska zmyślili choroby bandytom
  Wystarczyło zapłacić dwóm śląskim lekarzom 15 tysięcy złotych, by od podstaw stworzyli przestępcom fikcyjne historie chorób. Dzięki temu bandyci zamiast trafiać za kraty, cieszyli się wolnością. Lekarze usłyszeli już zarzuty przyjęcia łapówek i zostali aresztowani.
 • Minister finansów uważa, że 34-letni raptem agent nie zasługuje jeszcze na świadczenia emerytalne
  Minister finansów poświęcił nieco uwagi byłemu agentowi CBA, Tomaszowi Kaczmarkowi. "Mam pełne zaufanie do wyborców i wierzę, że nie zagłosują na agenta Tomka" – skwitował pytania o potencjalnego kandydata PiS.
 • "Śląska PO z radością przyjmie Joannę Kluzik-Rostkowską"
  "Mam nadzieję, że Joanna Kluzik-Rostkowska znajdzie się na listach PO, nie wiem dokładnie gdzie ponieważ prace nad listami trwają" - powiedział w Radiu ZET rzecznik rządu Paweł Graś.
 •  Bronisław Komorowski
  Nie jest tajemnicą, że wokół Bronisława Komorowskiego skupione są grupy wywodzące się z dawnych PRL-owskich służb, głównie wojskowych. Możliwe, że słabość Tuska dała im siłę do działania - mówi w wywiadzie dla "Gazety Polskiej" prezes PiS Jarosław Kaczyński.
 • Mira Suchodolska
  Czym państwa straszono w dzieciństwie? Bebokiem? Dziadem? A może Fidolkiem Kaloryferowym? Niczym? Należycie więc do tej grupy osób, które nie boją się tych „strasznych Ślązaków” .
 • Adam Hofman, rzecznik PiS
  Rzecznik PiS, Adam Hofman nie zostawia suchej nitki na koalicji za aferę taśmową. Jego zdaniem, jeśli premier będzie milczał to oznacza, że takie zachowania, jak w ARR są dopuszczalne. Zdaniem polityka, ta afera to także dowód na to, że standardy czasów Jarosława Kaczyńskiego w rządzie nie obowiązują
 • Sędziowski młotek
  Barbara Kmiecik, czyli "śląska Alexis" jest niewinna - zdecydował sąd prawomocnym wyrokiem. Prokuratura oskarżała ją o próbę wyłudzenia państwowych dotacji na usuwanie szkód górniczych.
 • Daniel Olbrychski w filmie "Nie opuszczaj mnie"
  "Patriotyzm jest dzisiaj umiejętnością bycia szczęśliwym i dumnym z tego, w jakim kraju się żyje" - mówi Daniel Olbrychski w rozmowie z TVP Info.
 • Katowice
  W okręgu numer 11 do rozdania jest sześć euromandatów. Pięć lat temu przytłaczające zwycięstwo odniósł tu Jerzy Buzek, który zebrał niemal 400 tysięcy głosów. W 2014 roku znów będzie jedynką listy PO, a zmierzy się m.in. z Markiem Migalskim, Tadeuszem Cymańskim i Kazimierzem Kutzem.
 • Premier Ewa Kopacz, podczas konferencji prasowej po spotkaniu szefowej polskiego rządu z przedstawicielami Central Związków Górniczych w Katowicach
  Konstruktywne rozmowy i brak sprzeciwu związkowców w sprawie rządowego programu dla Śląska. Premier Ewa Kopacz zadowolona po spotkaniu z przedstawicielami związków zawodowych.
 • Ewa Kopacz jedzie na Śląsk
  PiS ma poważny problem ze Śląskiem, stąd totalna krytyka działań rządu dla tego regionu. Tak poseł Mariusz Witczak z PO komentuje wypowiedź Beaty Szydło z PiS wątpiącą w realizację nowego rządowego Programu dla Śląska.
 • Premier Ewa Kopacz podczas wyjazdowego posiedzenia rządu w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach
  Rząd na wyjazdowym posiedzeniu w Katowicach przyjął "Program dla Śląska". Poinformowała o tym na konferencji prasowej premier Ewa Kopacz.