wiadomosci z ukrainy

Przeczytaj wiadomości na temat wiadomosci z ukrainy. Znajdziesz tutaj wiadomości o wiadomosci z ukrainy. Przeczytaj artykuły o wiadomosci z ukrainy


 • Parafianowicz: Polska racja stanu: współpracować z Ukrainą
  Na dziennikarskiej giełdzie popularna jest teoria, w myśl której Wiktor Janukowycz z powodu złego stanu zdrowia uniewinni Julię Tymoszenko. W ten sposób zaprezentuje się jako obrońca kobiet, łaskawy pan z Donbasu. Ale to jeden z wielu niewiarygodnych scenariuszy.
 • Radosław Sikorski
  Szef polskiego MSZ ma nadzieję, że siły polityczne na Ukrainie znajdą kompromis. Radosław Sikorski spotkał się w Kijowie z przedstawicielami władz, opozycji, a także społeczeństwa obywatelskiego.
 • Ukraina milicja Majdan Chreszczatyk
  Premier Ukrainy złudzeń nie ma - integracja z Unią Europejską byłoby najgorszą rzeczą, która mogłaby spotkać kraj. Twierdzi, że umowa stowarzyszeniowa skończyłaby się bankructwem państwa.
 • Jared Leto
  Pierwyj Kanał rosyjskiej telewizji wyciął z relacji z rozdania Oscarów fragment wypowiedzi Jareda Leto, w którym mówił on o konflikcie na Ukrainie - podaje telewizja "Deszcz". Wcześniej kanał zrezygnował z bezpośredniej relacji z ceremonii.
 • Angela Merkel i Donald Tusk
  Konieczne jest jak najszybsze podpisanie przez Ukrainę politycznej części umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską. Zgodzili się co do tego Donald Tusk i Angela Merkel w czasie spotkania w Warszawie. Polski premier i niemiecka kanclerz chcą, aby stało się to w przyszłym tygodniu podczas posiedzenia Rady Europejskiej.
 • Prorosyjscy protestujący w Doniecku
  Prorosyjscy separatyści zajmujący budynek SBU w Ługańsku dozbrajają się w koktajle Mołotowa. Ale prowadzą też rozmowy o amnestii i zakończeniu okupacji. Kijów nie chce dawać Rosji pretekstu do interwencji. Oto możliwe scenariusze dla Ukrainy na najbliższe tygodnie wraz z możliwym prawdopodobieństwem wejścia w życie.
 • Donald Tusk
  Ostre słowa Donalda Tuska. Zdaniem premiera, na Ukrainie toczy się niewypowiedziana wojna z Rosją. Jego zdaniem, dyplomacja Zachodu się nie sprawdziła i nadszedł czas na bardziej zdecydowane działania.
 • Władymir Putin
  Koniec manewrów rosyjskich przy granicy z Ukrainą. Prezydent Władimir Putin zlecił ministrowi obrony zakończenie ćwiczeń.
 • Władimir Putin
  Rosja będzie pomagała uchodźcom z Ukrainy. Takie zapewnienie przekazały służby prasowe Kremla. Z komunikatu wynika, że część uciekinierów z południowo-wschodnich regionów Ukrainy może liczyć na materialne i logistyczne wsparcie administracji prezydenta.
 • Petro Poroszenko na spotkaniu z Catherine Ashton
  Ukraina we wrześniu ratyfikuje porozumienie stowarzyszeniowe z Unią Europejską. Poinformował o tym prezydent Petro Poroszenko na spotkaniu w Ambasadzie Ukrainy w Mińsku z Catherine Ashton, szefową unijnej dyplomacji. Słowa prezydenta Ukrainy cytuje jego rzecznik Światosław Cehołko.
 • Parlament Europejski ratyfikował umowę stowarzyszeniową z Ukrainą. Głosowanie w Strasburgu odbyło się w tym samym czasie, co w Kijowie.
 • Donald Tusk i Władimir Putin
  Marszałek Sejmu Radosław Sikorski miał powiedzieć amerykańskiemu magazynowi Politico, że Władimir Putin chciał wciągnąć Polskę w rozbiór Ukrainy. Propozycja taka miała paść podczas spotkania prezydenta Rosji z premierem Donaldem Tuskiem. Politico publikuje omówienie wywiadu z byłym szefem polskiego MSZ.
 • Aleksander Kwaśniewski
  Szef ukraińskiego rządu Arsenij Jaceniuk zaproponował, by jego zastępcą do spraw europejskich był obcokrajowiec. Na giełdzie nazwisk wymieniany jest Aleksander Kwaśniewski. Pośrednikiem w rozmowach z nim miał być były prezydent Ukrainy i dobry znajomy Kwaśniewskiego – Leonid Kuczma.
 • Konwój białych ciężarówek w drodze na Ukrainę
  Konwoje humanitarne z Ukrainy wracają do Rosji z ciałami Rosjan zabitych w Donbasie - twierdzi obrończyni praw człowieka i założycielka grupy "Ładunek 200" Olena Wasyljewa. Według jej słów, podczas walk na wschodzie Ukrainy zginęło lub zniknęło bez śladu ponad 5 tysięcy żołnierzy rosyjskich. To właśnie ich ciała są wywożone w ciężarówkach konwojów humanitarnych.
 • Rosyjski czołg T-90
  Niemcy i Francja mają nadzieję, że dzisiejsze rozmowy w stolicy Białorusi zakończą się porozumieniem. Separatyści tuż przed spotkaniem ostrzelali położony 40 km od linii frontu Kramatorsk
 • Ukraiński transporter w Donbasie
  Władze w Kijowie nie chcą dać Rosji i separatystom powodów do oskarżeń o łamanie porozumień w Mińsku. Dlatego też wycofują z frontu ciężki sprzęt wojskowy. Oskarżają także rebeliantów, że bojówkarze tylko markują przegrupowanie swych jednostek.
 • Rurociąg
  248 dolarów za tysiąc metrów sześciennych - tyle będzie płacić Ukraina za rosyjski gaz w II kwartale. Ukraińskie Ministerstwo energetyki twierdzi, że w nocy udało się osiągnąć porozumienie z Moskwą w tej sprawie.
 • Petro Poroszenko
  Ukraiński prezydent Petro Poroszenko twierdzi, że w ostatnich miesiącach Ukraińcy zatrzymali ponad 80 rosyjskich wojskowych. Do ostatniego zatrzymania doszło w miniony weekend.