wiadomosci z polski i ze swiata

Przeczytaj wiadomości na temat wiadomosci z polski i ze swiata. Znajdziesz tutaj wiadomości o wiadomosci z polski i ze swiata. Przeczytaj artykuły o wiadomosci z polski i ze swiata


 • "Mam, nadzieję, że umierali z przekonaniem, że to wypadek"
  Pierwsza dama Gruzji Sandra Roelofs-Saakaszwili mówi o smoleńskiej katastrofie i wspomina tragicznie zmarłą Marię Kaczyńską. "Mogła być matką, a była jak siostra" - mówi.
 • Polska wśród wykluczonych z Unii. To robota Berlina i Paryża
  Nie przyznano nam nawet statusu obserwatora. Polska nie będzie miała nic do powiedzenia w najważniejszej dla Europy sprawie. Angela Merkel i Nicolas Sarkozy złamali wcześniejsze słowo.
 • Syn premiera, Michał Tusk
  Poseł PiS Mariusz Kamiński wezwał dziś premiera, żeby "wytłumaczył się z podróży życia jego syna". - Mariusz Kamiński swoje życiowe wyjazdy ograniczył chyba do Zalewu Zegrzyńskiego, skoro dla niego służbowe kilka dni w Pekinie to podróż życia - odpowiedział mu Michał Tusk.
 • Paweł Kukiz
  "Okazuje się, że Polskę można podpalić, a winny się nie znajdzie. Jakie to polskie. Jeśli nie ma winnych za katastrofę CASY, czy Tu-154M, to tym bardziej nie będzie winy i kary za dopuszczenie do marszów i niewystarczające zabezpieczenie ulic Warszawy" - mówi Paweł Kukiz w rozmowie z portalem Onet.pl.
 • Jego telefon do radia TOK FM zelektryzował słuchaczy i internautów. Dr inż. Grzegorz Szewczyk zadał Cezaremu Gmyzowi kilka pytań, po których dziennikarz przyznał, że został zagięty. Na Twitterze rozgorzała dyskusja o tym, czy dr Szewczyk w ogóle istnieje. Dziennik.pl dotarł do jednego z najbardziej znanych radiosłuchaczy w Polsce.
 • Oficjele podczas Święta Wojska Polskiego
  Tygodnik "Wprost" pisze, że to jedna z największych wpadek polskich służb w ostatnim czasie. Firma lotnicza byłego żołnierza Legii Cudzoziemskiej, nadużywającego alkoholu, podejrzewanego o kontakty z obcym wywiadem przewoziła najważniejsze osoby w państwie.
 • Premier Donald Tusk
  PiS zapowiadał, że wizyta w Jarosława Kaczyńskiego w Krynicy na Forum Ekonomicznym będzie początkiem jesiennej ofensywy tej partii. Wygląda na to, że ta ofensywa została uprzedzona przez Donalda Tuska. Premier w Krynicy mówił o wzroście gospodarczym i nowym planie dla "Polski po kryzysie".
 • "Świat jest źle zorganizowany. ONZ, NATO i Rada Europy - to idee starej epoki" - powiedział w wywiadzie dla agencji ITAR-TASS Lech Wałęsa. "Powinniśmy rozszerzać struktury ekonomiczne i stworzyć z Polski i Niemiec jedno państwo: Europa" - dodał.
 • Polska policja sprawdza, czy dziewczynka znaleziona w romskim obozie w greckiej Farsali - Maria - nie pochodzi z Polski. Początkowo przypuszczano, że może to być Nikola Sieczka, zaginiona w tajemniczych okolicznościach trzy lata temu w Siedlcach.
 • Jarosław Kaczyński i posłowie PiS w Sejmie
  Prawo i Sprawiedliwość zarzuca ludowcom, że zdradzili interesy wsi. Jarosław Kaczyński w liście do Janusza Piechocińskiego przekonuje, że to PSL zgodziło się podczas negocjacji unijnych na mniejsze dotacje dla rolników.
 • Donald Tusk
  Polska sześciokrotnie złamała Europejską Konwencję Praw Człowieka i musi zapłacić odszkodowanie więźniom CIA - uznał Trybunał w Strasburgu. Premier Donald Tusk nie zgadza się z tą decyzją. Zapowiada, że Polska sprawdzi możliwość odwołania od wyroku.
 • Kibic na meczu Polska-Wenezuela
  Kiedy wczoraj polska drużyna rozgromiła siatkarzy z Wenezueli, pirackie serwisy internetowe z transmisjami mistrzostw rozgramiały Polsat. Zamiast płacić za oglądanie meczów, wolimy oglądać kradziony sygnał telewizyjny.
 • Artur Zawisza
  Incydent w samolocie z udziałem polityków PiS i ich żon w dosadnych słowach skomentował Artur Zawisza, lider Ruchu Narodowego. Wypomniał politykom nieodpowiednie zachowanie w czasie dni Wszystkich Świętych i Zaduszek.
 • Młotek sędziowski
  Bez prawniczego wykształcenia, bez wsparcia polityków i dużych pieniędzy stanęły do walki z międzynarodowymi korporacjami lub oporem urzędników. I wygrały.
 • Airbus Germanwings A320
  Przed katastrofą airbusa we francuskich Alpach jeden z pilotów wyszedł z kabiny i nie mógł do niej wrócić. Taką informację podaje "The New York Times" powołując się na zapisy z czarnej skrzynki.
 • Waldemar Skrzypczak
  "Po ustawie gloryfikującej UPA wycofuję się ze wszystkiego, co powiedziałem na temat Ukrainy, na temat wsparcia tego kraju. Zrozumiałem, że Ukraina zupełnie nie liczy się z Polską" – mówi gen. Waldemar Skrzypczak w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.