wiadomości z całego tygodnia

Przeczytaj wiadomości na temat wiadomości z całego tygodnia. Znajdziesz tutaj wiadomości o wiadomości z całego tygodnia. Przeczytaj artykuły o wiadomości z całego tygodnia


 • Lucy Liu, aktorce znanej z "Aniołków Charliego", "Ally McBeal" czy "Kill Billa" również udało się pokonać raka piersi
  Polska zajmuje dopiero 22. miejsce w Europie pod względem skuteczności leczenia nowotworów - alarmuje prezes Polskiej Unii Onkologii (PUO) Janusz Meder. Dzisiaj po raz siódmy obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Rakiem. Gwiazdy, które pokonały tą straszną chorobę, podpowiadają, jak się przed nią ustrzec...
 • Lis przejmuje "Wiadomości"
  Dziś "Wiadomości" startują w nowej formule, która ma poprawić wizerunek najważniejszego programu informacyjnego TVP. Będzie nowa scenografia - a przede wszystkim nowi prowadzący - czytamy w DZIENNIKU. W tej roli jako pierwszy zadebiutuje Piotr Kraśko. Za tydzień dołączy do niego Hanna Lis.
 • Lis skreślona z grafiku w TVP
  Prezenterka na razie nie będzie prowadzić „Wiadomości”, ale nie jest też formalnie zawieszona. To efekt piątkowego spotkania dziennikarki z prezesem Andrzejem Urbańskim. Rozmowy skończyły się późnym wieczorem.
 • Prawo pracy dla kobiet od A do Z. Przeczytaj nasz poradnik!
  Zatrudnianie kobiet wymaga stworzenia im odpowiednich warunków pracy i otoczenia ich specjalną opieką. Te sprawy reguluje prawo pracy. Jakie są regulacje kodeksu pracy dotyczące urlopu macierzyńskiego i wychowawczego? Jakie są alternatywy dla tego ostatniego? Które praktyki są traktowane jako dyskryminacja w miejscu pracy? Koniecznie przeczytaj nasz poradnik!
 • Złoty na spekulacyjnej huśtawce. Frank po 4 złote?
  W tym tygodniu na rynkach będzie bardzo nerwowo. Nasza waluta, obok węgierskiej, południowoafrykańskiej i brazylijskiej, jest najbardziej narażona na skutki kryzysu. Do czasu rozwiązania sprawy Grecji nie ma szans na umocnienie złotego.
 • Małgorzata Wyszyńska zwolniona z TVP
  Prezes TVP Juliusz Braun w trybie natychmiastowym zwolnił Małgorzatę Wyszyńską - dowiaduje się portal newsweek.pl. Stało się to po tym, gdy mąż Wyszyńskiej, zastępca kierownika redakcji publicystyki, złożył pozew cywilny przeciwko wicedyrektorowi TVP1 Andrzejowi Godlewskiemu.
 • Karolina Szostak
  W zeszłym tygodniu cała Polska zobaczyła Karolinę Szostak prezentującą informacje sportowe na antenie Polsatu. Jednak to nie wieści z boisk czy kortów tak silnie podziałały na wyobraźnię Polaków...
 • Sejm
  Portal ewybory.eu przeprowadził uliczny sondaż wyborczy. Wynika z niego, że z sukcesu mogłoby się cieszyć Prawo i Sprawiedliwość, które wyprzedziłoby Platformę Obywatelską. Trzecie miejsce dla SLD.
 • Najlepsze memy minionego tygodnia
  "Wybierzecie PiS, skończymy z upałami" - deklaruje Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej. Zobaczcie, jakimi  jeszcze memami w minionym tygodniu zaowocowały wyobraźnia i poczucie humoru internautów.
 • Sąd
  Ponad 40 rozpraw odwołano zaledwie w ciągu ostatniego tygodnia. Praca radomskich sądów została sparaliżowana. Wszystko z powodu zawiadomień, które nie dotarły do zainteresowanych.
 • Radosław Sikorski
  Błąd w stenogramach opublikowanych przez "Wprost". Jaki deal zawarł Donald Tusk z Andrzejem Seremetem? To pytanie pada, odkąd tygodnik opublikował fragmenty stenogramów rozmowy Radosława Sikorskiego i Jacka Rostowskiego. Pytania o ten układ padały także w środę z trybuny sejmowej. Tymczasem po dokładnym wsłuchaniu się w opublikowane właśnie nagranie wychodzi na to, że Sikorski mówi o dealu Seremeta z... PiS-em.
 • Uroczystości z okazji 25-lecia powołania rządu Tadeusza Mazowieckiego, z udziałem premiera Donalda Tuska, byłych szefów rządów po 1989 r. oraz synów Tadeusza Mazowieckiego w KPRM w Warszawie
  To był rząd, który rzeczywiście odmienił Polskę. Do dziś kontynuujemy reformy, które zapoczątkowała ekipa Mazowieckiego. Dziś mija 25 lat od powołania przez Sejm kontraktowy rządu pierwszego niekomunistycznego premiera po II wojnie światowej. Znalazło się w nim 12 ministrów z "Solidarności", po czterech z PZPR i ZSL, trzech z SD i jeden niezależny.
 • mem / Piknik na skraju głupoty
  Dlaczego Tadeusza Rydzyka nie obowiązuje prawo, w jakim programie weźmie udział Jarosław Kaczyński, problemy z pamięcią Radosława Sikorskiego. Oto najlepsze memy tygodnia.
 • Radzimir Dębski
  Jak wynika z szumnych zapowiedzi, nowa oprawa "Wiadomości" ma być prawdziwą rewolucją w "historii polskich newsów". - O 19:30 będzie można zobaczyć i usłyszeć jakość znaną dotychczas wyłącznie z wielkich produkcji filmowych - chwali się TVP w komunikacie prasowym. Ile kosztowała nowa czołówka?
 • Ukraińscy jeńcy wojenni w Doniecku
  „Cyborgami” nazwali ich przeciwnicy. Spodobała im się. Zawodowi żołnierze i ochotnicy, którzy przez 240 dni bronili ruin donieckiego lotniska – w ostatnich tygodniach bijąc się praktycznie o każdy skrawek nowego terminalu – w nocy ze środy na czwartek musieli ustąpić. Dla Ukrainy są narodowymi bohaterami.
 • Kuba Wojewódzki i Kamil Durczok
  Od wczoraj polska opinia publiczna żyje publikacją magazynu "Wprost", uderzającą w Kamila Durczoka. Całą aferę, w szyderczy sposób skomentował także Kuba Wojewódzki.