wiadomości turcja

Przeczytaj wiadomości na temat wiadomości turcja. Znajdziesz tutaj wiadomości o wiadomości turcja. Przeczytaj artykuły o wiadomości turcja


 • Sikorski ciężko przeżywa swoją klęskę
  Bez względu na to, czy nowego szefa NATO poznamy już w sobotę, czy dopiero w lipcu, jedno jest pewne: nie będzie nim Radosław Sikorski. "Spotkałem Radka tydzień temu w Brukseli i był w fatalnym stanie psychicznym" - opowiada jeden z polskich dyplomatów. Bo porażka w NATO to dopiero początek kłopotów szefa MSZ.
 • Ewa Wójciak
  200 osób podpisało list w obronie dyrektorki Teatru Ósmego Dnia. Są wśród nich poeci Stanisław Barańczak i Ryszard Krynicki, posłanka Anna Grodzka czy prof. Jan Hartman.
 • Maryla Rodowicz w Turcji / zdjęcie z oficjalnego profilu piosenkarki
  Podczas gdy w Polsce majówka upływała pod znakiem niskich temperatur i deszczu, w Turcji przez cały tydzień świeciło piękne słońce. Z uroków tej pogody korzystała Maryla Rodowicz, która na Facebooku pochwaliła się zdjęciami ze swojego luksusowego wypoczynku.
 • Zamieszki w Turcji
  Lekarze oskarżają turecką policję, że dolewa kwasu do wody, którą oblewa demonstrantów z armatek. Zdaniem medyków na stosowanie zakazanych środków wskazują obrażenia opozycjonistów.
 • Przyniósł ze sobą tylko plecak. W dość niedbałym stroju ustawił się na Placu Taksim twarzą do portretu Ataturka, twórcy współczesnej Turcji. Z rękami w kieszeni i twarzą bez cienia grymasu stał tak przez osiem godzin. Teraz Erdem Gunduz, performer i artysta, stał się bohaterem protestujących w Stambule i innych wielkich tureckich miastach.
 • Premier Donald Tusk
  PiS zapowiadał, że wizyta w Jarosława Kaczyńskiego w Krynicy na Forum Ekonomicznym będzie początkiem jesiennej ofensywy tej partii. Wygląda na to, że ta ofensywa została uprzedzona przez Donalda Tuska. Premier w Krynicy mówił o wzroście gospodarczym i nowym planie dla "Polski po kryzysie".
 • Ryszard Miazek fotel prezesa TVP opuścił 15 lat temu. Bacznie śledzi decyzje kolejnych zarządów i to, co TVP serwuje swoim widzom na ekranie. "Sam fakt, że TVP radzi się w kryzysie oceniam pozytywne. I solidaryzuję się z działaniami prezesa, które utrzymują ją na powierzchni oceanu medialnego" - mówi w rozmowie z dziennik.pl Miazek.
 • Konwój
  Paweł Kowal pyta, dlaczego w obecnej sytuacji politycznej UE nic nie robi. "Jeszcze dwa tygodnie temu mówiliśmy, że Putin jest politycznie odpowiedzialny za zestrzelenie malezyjskiego samolotu. A dziś dyskutujemy, że jako jedyny pomaga biednym ludziom w Doniecku. Ludzie, którzy wymyślili Putinowi konwój, są genialni" - ocenia były europoseł.
 • Paryż nocą
  Ta operacja miała pokazać, jak profesjonalne są francuskie tajne służby. Miały bowiem dopaść trzech groźnych terrorystów wracających z Syrii. Ich akcja wyglądała jednak jak z serii filmów o słynnym żandarmie.
 • Premier Ewa Kopacz z premierem Turcji Ahmetem Davutoglu podczas galowego wieczoru wieńczącego obchody 600-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską a Turcją
  Turcja znosi wizy dla Polaków! Premier Turcji Ahmet Davutoglu podczas uroczystego koncertu w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie powiedział, że to prezent na zwieńczenie obchodów 600-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Turcja i Polską.
 • Parada homoseksualistów w Turcji
  Turecka policja brutalnie rozpędziła paradę homoseksualistów w Stambule. W ruch poszły armatki wodne, gumowe kule i gaz łzawiący.