wiadomości polityczne z polski

Przeczytaj wiadomości na temat wiadomości polityczne z polski. Znajdziesz tutaj wiadomości o wiadomości polityczne z polski. Przeczytaj artykuły o wiadomości polityczne z polski


 • Nowe porządki w "Wiadomościach". Kto zniknie z wizji?
  Nowa szefowa flagowego serwisu "Jedynki"  Małgorzata Wyszyńska zapowiedziała odbudowę marki "Wiadomości" i od razu przystąpiła do pracy. Z dziennikiem pożegnała się już jedna z prezenterek. Ale to nie koniec zmian. Zobacz, kto jeszcze zniknie z ekranu.
 • Stefan Niesiołowski
  Były wicemarszałek Sejmu jest oburzony na tych, którzy protestują przeciwko ACTA. Dodaje jednocześnie, że ACTA "jest bardzo dobre". "Będę głosował za ACTA natychmiast, jak tylko pojawi się w parlamencie" - zapowiedział Stefan Niesiołowski w Radiu ZET.
 • Nie milkną echa niedopuszczenia do obrad w Sejmie dwóch projektów ustawy o związkach partnerskich. W związku z tym swoją akcję rozpoczęli internauci. Facebookowy fanpage "Fajny chłopiec. Dobrze, że gej" zachęca do pisania "podziękowań" dla polityków, którzy głosowali przeciw. Publikuje również odpowiedzi posłów. Jedna z nich lotem błyskawicy obiegła internet.
 • Jego telefon do radia TOK FM zelektryzował słuchaczy i internautów. Dr inż. Grzegorz Szewczyk zadał Cezaremu Gmyzowi kilka pytań, po których dziennikarz przyznał, że został zagięty. Na Twitterze rozgorzała dyskusja o tym, czy dr Szewczyk w ogóle istnieje. Dziennik.pl dotarł do jednego z najbardziej znanych radiosłuchaczy w Polsce.
 • Dreamliner
  Miało być przywitanie z pompą w obecności przedstawicieli polskiego rządu i burmistrza. Zrezygnowano z niego po wstrzymaniu lotu powrotnego maszyny. Boeing 787 Polskich Linii Lotniczych LOT pierwszy poleciał za ocean. W najbliższych dniach nie wróci jednak do Polski.
 • Oficjele podczas Święta Wojska Polskiego
  Tygodnik "Wprost" pisze, że to jedna z największych wpadek polskich służb w ostatnim czasie. Firma lotnicza byłego żołnierza Legii Cudzoziemskiej, nadużywającego alkoholu, podejrzewanego o kontakty z obcym wywiadem przewoziła najważniejsze osoby w państwie.
 • Mięso mielone
  Końskie mięso, które wykryto w hamburgerach sprzedawanych w hipermarketach oraz sieci fast food pochodziło z Polski - ogłosił irlandzki minister rolnictwa.
 • Joanna Senyszyn
  Joanna Senyszyn bije w Janusza Palikota jak w bęben. "Przecież on stracił głowę i resztki politycznych kalkulacji" – uważa.
 • Prosiaki
  Część krajów Unii Europejskiej w sprawie zagrożenia afrykańskim pomorem świń za plecami Polski doszła do porozumienia z Rosją - ustaliło RMF FM. Chodzi o unijną reakcję na rosyjskie embargo na wieprzowinę.
 • Poseł John Godson
  Poseł John Godson nie jest już członkiem Polski Razem Jarosława Gowina. Polityk poinformował o postanowieniu partii na Twitterze, a ugrupowanie wyjaśniło powody tej decyzji. 
 • Jarosław Kaczyński i Janusz Korwin-Mikke na okładce "Newsweeka"
  PiS głosi program na lewo od SLD, ale dla dobra Polski mogę z każdym – mówi Janusz Korwin-Mikke w rozmowie z "Newsweekiem". Tygodnik publikuje na okładce fotomontaż, który przedstawia lidera Nowej Prawicy w sukni ślubnej, jako "małżonkę" u boku Jarosława Kaczyńskiego.
 • Prezydent Bronisław Komorowski oraz sygnatariusze porozumienia o zawarciu koalicji sprzed 25 lat: były przewodniczący NSZZ "Solidarność" i były prezydent Lech Wałęsa oraz były przewodniczący Stronnictwa Demokratycznego Jerzy Jóźwiak
  Bez porozumienia koalicyjnego "Solidarności" z ZSL i SD, ćwierć wieku temu, inaczej wyglądałaby demokratyzacja Polski - mówił prezydent Bronisław Komorowski na spotkaniu z okazji podpisania tych porozumień. Z kolei były prezydent Lech Wałęsa oświadczył, że gdyby nie ten ruch to "Solidarność" nie utrzymałaby władzy.
 • Marian Kowalski, Kandydat Ruchu Narodowego na prezydenta Polski
  Ruch Narodowy, jako prawdziwa polska partia polityczna, wystawia kandydata o polskim nazwisku. W najbliższych wyborach prezydenckich wystartuje Marian Kowalski. Zaprezentowały go władze partii.
 • Waldemar Skrzypczak
  "Po ustawie gloryfikującej UPA wycofuję się ze wszystkiego, co powiedziałem na temat Ukrainy, na temat wsparcia tego kraju. Zrozumiałem, że Ukraina zupełnie nie liczy się z Polską" – mówi gen. Waldemar Skrzypczak w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.
 • Michał Kamiński
  To zła wiadomość dla Polski - tak zapowiedź Radosława Sikorskiego, że nie będzie kandydował w październikowych wyborach, skomentował polityk Platformy Obywatelskiej, Michał Kamiński. O swojej decyzji Sikorski, wiceszef Platformy, poinformował na Twitterze.