wiadomości o egipcie

Przeczytaj wiadomości na temat wiadomości o egipcie. Znajdziesz tutaj wiadomości o wiadomości o egipcie. Przeczytaj artykuły o wiadomości o egipcie


 • Kaczyński pyta: Co Komorowski wiedział o lataniu prezydenta
  "Wypowiedź Bronisława Komorowskiego, że może prezydent gdzieś poleci i będzie po wszystkim, powinna być przedmiotem śledztwa" -  stwierdził Jarosław Kaczyński, który na konferencji prasowej długo tłumaczył m.in. dlaczego nie było go na zaprzysiężeniu nowej głowy państwa. Dodał też, że nigdy nie zapowiadał, że nie będzie mówił o katastrofie.
 • Izrael walczy z Egiptem o polskich turystów
  Ministerstwo turystyki w Jerozolimie wydało 400 tys. euro na kampanię promującą swój kraj w Polsce. Izrael chce być równie popularnym miejscem turystycznym dla Polaków jak Egipt, Turcja czy Tunezja.
 • Drogi bunt Egiptu
  Zagrożony tranzyt towarów przez Kanał Sueski, rosnące ceny ropy, wzmacniający się frank i widmo rewolucji w całej Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie. W weekend po raz pierwszy od trzech lat cena baryłki ropy Brent w transakcjach terminowych przekroczyła 100 dolarów. Będzie rosła nadal, jeśli w Kairze nie zapanuje spokój.
 • Szefowa "Wiadomości" Małgorzata Wyszyńska
  Rzecznik prasowy MSZ, Marcin Bosacki miał naciskać na szefową "Wiadomości", by wysłała do Tunezji innego dziennikarza. "Nie tak miało wyglądać odpolitycznienie mediów - krzyczała na niego Małgorzata Wyszyńska.
 • Ksiądz
  Jak podaje "Newsweek" prawie 60 proc polskich księży utrzymuje kontakty seksualne z kobietami. Z tego 10-15 proc. ma dzieci ze swoimi partnerkami. Według badań prof. Józefa Baniaka, socjologa religii z poznańskiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza zwłaszcza młoda generacja księży nie zamierza rezygnować z erotyki, seksu i kontaktów z kobietami. 
 • Donald Tusk i Katarzyna Tusk
  Właśnie okazało się, że premier Donald Tusk wraz z rodziną od pięciu lat wykorzystują do prywatnych celów samochód należący do Platformy Obywatelskiej. "Sprawa, delikatnie mówiąc, jest na granicy naruszenia dobrych obyczajów" - twierdzi prof. Antoni Kamiński z Instytutu Studiów Politycznych PAN.
 • Tomasz Arabski
  Szef kancelarii premiera uważa, że działania osób, które dopuściły się prowokacji za pomocą poczty elektronicznej, są oburzające i skandaliczne. "To nie ja wysłałem e-maila do prezesa gdańskiego sądu" - zapewnia Tomasz Arabski w RMF FM.
 • Gromosław Czempiński
  To niemożliwe, żeby ktoś mógł wnieść trotyl na pokład samolotu – powiedział gen. Gromosław Czempiński w Radiu ZET. Bardzo ostro skrytykował Jarosława Kaczyńskiego za twierdzenia o zamachu. Czempiński skomentował też seksskandal, w którym główną rolę gra szef CIA.
 • Premier Donald Tusk
  Donald Tusk zażartował na konferencji prasowej. Jego dowcip lekko przypomniał słowa prezydenta Francji, które rozzłościły francuską prawicę. Oto, co powiedział premier.
 • Donald Tusk odpowiada na wystąpienie prezesa PiS, w którym ten nawoływał o odrzucenie pakietu klimatycznego. Podczas konwencji PO premier powiedział, że to "ekipa Kaczyńskiego zgodziła się na pakiet w najgorszej dla Polski wersji".
 • Egipt zamienia się w aren krwawych walk. Tylko podczas starć w Kairze zginęło ponad dwustu ludzi, a do buntu dołączają mieszkańcy kolejnych miast. Władze do walki rzuciły śmigłowce i samochody opancerzone. 
 • Prezes fundacji Batorego, profesor Aleksander Smolar uważa, że żadnej debaty między ekspertami Macierewicza a Laska być nie powinno. Jego zdaniem byłoby to przeciwstawianie szalbierstwa nauce.
 • Sandra Kalniete / zdjęcie z oficjalnego profilu na Facebooku
  Na konferencji w Rydze przedstawiciel rosyjskiego MSZ zapowiedział, że Rosja wykorzysta wszelkie sposoby, by zapewnić ludności rosyjskojęzycznej na Łotwie i Estonii prawo do posługiwania się językiem - mówi w rozmowie z dziennik.pl łotewska eurodeputowana, Sandra Kalniete. Przyznaje też, że na Łotwie widać już pierwsze symptomy destabilizowania sytuacji przez Moskwę.
 • Ewa Kopacz
  Na dość niecodzienne zestawienie pozwoliła sobie premier Ewa Kopacz, która była pytana o liczbę imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, których miałaby przyjąć Polska.
 • Jens Stoltenberg
  Wielka Brytania wyśle niewielki oddział żołnierzy do Polski, na Litwę, Łotwę oraz do Estonii. Poinformował o tym w Brukseli Sekretarz Generalny NATO Jens Stoltenberg w czasie trwającego w Brukseli spotkania ministrów obrony Sojuszu.