wiadomosci kaliskie

Przeczytaj wiadomości na temat wiadomosci kaliskie. Znajdziesz tutaj wiadomości o wiadomosci kaliskie. Przeczytaj artykuły o wiadomosci kaliskie


 • Piotr Zaremba w DZIENNIKU
  "Źródłem największej liczby plotek są sami politycy. Za mistrzów tej metody uważa się polityków PiS, ale inne partie starają się za nimi nadążyć. Każda ma co najmniej kilku specjalistów od wpuszczania do obiegu różnych wieści. Czasem są one obliczone na niszczenie konkurentów z innych ugrupowań, czasem wewnątrzpartyjnych oponentów, a czasem na wychwalanie własnych liderów" - pisze w DZIENNIKU publicysta Piotr Zaremba.
 • Polska walczy o regionalne smakołyki
  Jabłka łąckie, andruty kaliskie czy ser smażony z Nowego Tomyśla to tylko trzy z 22 polskich produktów, które starają się o rejestrację w Unii. Gdy dostaną specjalny certyfikat, będą chronione tak, jak na przykład francuski szampan.
 • Siwiec o Kamińskim: Młody człowiek dał w pysk premierowi
  Ostre słowa Marka Siwca pod adresem Mariusza Kamińskiego z PiS. Poszło o słowa polityka partii Jarosława Kaczyńskiego pod adresem Donalda Tuska, które padły z mównicy sejmowej w czasie debaty na temat wyjaśniania tragedii smoleńskiej. Siwiec stwierdził w Radiu ZET, że Kamiński "dał w pysk premierowi".
 • Plany wydobycia gazu łupkowego
  Największe koncerny mające koncesje na poszukiwanie gazu łupkowego w Polsce przedstawiły właśnie w Ministerstwie Gospodarki wstępne plany związane z wydobyciem tego surowca. Wrażenie jest piorunujące: kilka spółek już zadeklarowało, że chce pozyskiwać ponaddziesięciokrotnie więcej gazu, niż w tej chwili wydobywa się w naszym kraju
 • Monika Olejnik
  Znana publicystka nie przebierała w słowach. Monika Olejnik nazwała idiotami ludzi niosących transparent o "obozie koncentracyjnym Europa" 13 grudnia w marszu zorganizowanym przez PiS.
 • Katarzyna i Bartłomiej Waśniewscy
  Katarzyna Waśniewska, matka półrocznej Madzi z Sosnowca, udzieliła wywiadu TVN24. Kobieta tłumaczy m.in. dlaczego nie wzywała do Madzi pomocy.
 • Kopalnia węgla
  Największa afera w historii górnictwa. 25 osobom na stanowiskach kierowniczych postawiono zarzuty wręczania i przyjmowania łapówek. Akt oskarżenia już jest w sądzie.
 • Andrzej Halicki i Adam Hofman
  Ostra wymiana zdań między Adamem Hofmanem a Andrzejem Halickim. Posłowie starli się o związki partnerskie i poseł Grodzką. Zdaniem rzecznika PiS, PO to "banda agresywnych polityków"
 • Materiały, które tu prezentowaliśmy, w całości ma prokuratura. Ale z wypowiedzi członków komisji Millera wynika, że oni ich nie znają. Dlatego żałuję, że nikt z komisji nie przyszedł - mówił w rozmowie z RMF FM prof. Kazimierz Nowaczyk, który wziął udział w warszawskiej "Debacie Smoleńskiej".
 • Może warto prześwietlić jego życiorys? - pisze o Bronisławie Komorowskim Ewa Stankiewicz. Na łamach "Gazety Polskiej Codziennie" zastanawia się nad zawiłościami historii życia obecnego prezydenta.
 • Januszowi Palikotowi najwidoczniej puszczają nerwy. W rozmowie z "Faktami" TVN szef Ruchu Palikota komentował wczorajsze słowa Wandy Nowickiej o groźbach pod jej adresem. "Być może Wanda Nowicka chce być zgwałcona, ale ja się do takiej roboty nie nadaję" - stwierdził Palikot.
 • Były prezydent Aleksander Kwaśniewski zapowiedział, że chce współtworzyć wspólną listę centrolewicową do Parlamentu Europejskiego. Nie wykluczył swojego startu do Europarlamentu.
 • "Panie redaktorze Kamilu – to m.in. Pan, „Grzesiu” czy Jarosław Kuźniar stworzyliście Oskara W. To wy stworzyliście zabójcę Marka Rosiaka" - pisze na swoim blogu Karol Wasilewski, redaktor naczelny "Czasu Białegostoku", który zamieścił wywiad z Oskarem W. w odpowiedzi Kamilowi Durczokowi. 
 • Młotek sędziowski
  Sprawa słynnej afery Art- B będzie kontynuowana w kaliskim sądzie. Po 23-ch latach warszawska prokuratura zakończyła śledztwo przeciwko jednemu z dwóch wspólników firmy i przekazała do sądu akt oskarżenia. Ze względu na przeciążenie sędziów w stolicy sprawa trafiła do Kalisza.
 • Wybuch bomby atomowej
  Mają ją USA, Rosja, Francja, Wielka Brytania i kilka innych krajów. Czy Polska doczeka się własnej bomby atomowej?
 • Radosław Sikorski
  Wszystko zgodnie z zapowiedzią - Radosław Sikorski na posiedzeniu prezydium Sejmu złożył rezygnację z funkcji marszałka. Poinformowała o tym dziennikarzy wicemarszałek izby Wanda Nowicka.
 • Sejm
  O ile Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 33 proc. poparcia, o tyle PO na 23 proc. Z najnowszego sondażu Millward Brown wynika także, że na trzecim miejscu uplasowała się partia Pawła Kukiza.