wczorajsze wiadomości tvp1

Przeczytaj wiadomości na temat wczorajsze wiadomości tvp1. Znajdziesz tutaj wiadomości o wczorajsze wiadomości tvp1. Przeczytaj artykuły o wczorajsze wiadomości tvp1


 • Tusk się cieszy: Jesteśmy na plusie
  "Jeśli zaciśniemy zęby, jeśli będziemy pracować z wiarą we własne siły, to damy radę" - tak o kryzysie mówił Donald Tusk. Dziś ogłosił sukces walce z zapaścią gospodarczą, bo GUS podał, że wzrost gospodarczy wyniósł 0,8 proc. Nie przekonał jednak PiS. "Jeszcze będzie gorzej" - uważa Jarosław Kaczyński.
 • Małgorzata Wyszyńska
  Dziennik.pl dotarł do listu, jaki w połowie grudnia była szefowa "Wiadomości" Małgorzata Wyszyńska wysłała do Rady Nadzorczej TVP. Zwolniona w piątek rano dziennikarka pisała w nim o nieprawidłowościach w spółce, dyskryminacji i zastraszaniu. "Czy takie działania mają zamknąć mi usta?" - pyta w liście Wyszyńska.
 • Redaktorzy "Wiadomości" TVP1 zaliczyli dzisiaj spektakularną wpadkę. W materiale mówiącym o wczorajszym meczu Polska - Rosja obydwa kraje zilustrowano flagami. Niestety, zamiast biało-niebiesko-czerwonych barw Rosji, pojawiła się czerwień z sierpem i młotem, czyli flaga nieistniejącego ZSRR.
 • Piotr Kraśko, redaktor naczelny "Wiadomości" TVP1 przeprosił za to, że we wczorajszym materiale o meczu Polska-Rosja, zamiast barw Rosji pokazano flagę ZSRR. "Absolutnie niezamierzony błąd, i w najgorszym możliwym momencie." - wyjaśniał dziennikarz pod koniec wieczornego wydania serwisu.
 • Prof. Zbigniew Brzeziński
  Prof. Zbigniew Brzeziński nie krył oburzenia w czasie wywiadu w TVN24. Padły mocne słowa, w których były doradca prezydenta USA dosadnie ocenił spory smoleńskie w Polsce i zaangażowanych w nie polityków.
 • Tomasz Lis, naczelny "Newsweeka"
  Tomasz Lis mocno atakuje Jarosława Kaczyńskiego za jego słowa na marszu PiS. Jego zdaniem to był "tragikomiczny teatr" człowieka, który stał się "żoliborską wersją Orbana".
 • Ewa Kopacz
  E Kopacz broni nagród, które dostała kancelaria Sejmu. Jej zdaniem, wszystko odbyło się zgodnie z prawem. Twierdzi też, że jeśli posłom nie podobają się premie, to powinni zmienić przepisy.
 • Przez większą część programu "Na pierwszym planie" goście Piotra Kraśki albo się przekrzykiwali, albo uciszali nawzajem. Nie zabrakło wzajemnych oskarżeń, ale były też wołania o konstruktywne rozwiązania. TVP1 zaprezentowała dwa sprzeczne filmy o katastrofie smoleńskiej, a potem zafundowała widzom gorącą dyskusję na ich temat.
 • Socjolog prof. Ireneusz Krzemiński przedstawił w programie Moniki Olejnik "Kropka nad i" swój osąd na temat wczorajszych obchodów trzeciej rocznicy katastrofy smoleńskiej oraz motywacji Jarosława Kaczyńskiego.
 • Antoni Macierewicz
  Do ostrego starcia doszło w Radiu ZET między politykami różnych partii. Zaczęło się, gdy Jacek Protasiewicz z PO przytoczył dowcip, który usłyszał o Macierewiczu: "Przychodzi poseł o imieniu Antoni do lekarza, a lekarz mówi: No, nareszcie!".
 • Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego ma nad partią Donalda Tuska 11 punktów procentowych przewagi. To najwięcej od kilku lat. Notowania PiS-u poprawiły się w ciągu miesiąca o trzy punkty, a Platforma dwa punkty straciła.
 • Ekspert smoleński prof. Jacek Rońda
  Profesor Jacek Rońda co innego mówi w TVP1, a zupełnie co innego w TV Trwam. Ekspert Antoniego Macierewicza w telewizji publicznej twierdził m.in., że piloci w Smoleńsku nigdy nie zeszli poniżej 100 m. W TV Trwam zmienił zdanie. "Ja w wywiadzie z panem Kraśko trochę zagrałem" - wyjaśnia prof. Rońda
 • Prof. Jacek Rońda
  To było tylko kwestią czasu. Ekspert Antoniego Macierewicza wydał oświadczenie po tym, jak media wytknęły mu, że co innego mówi w TVP1, a co innego w TV Trwam.
 • Jerzy Miller i Antoni Macierewicz
  "Wiadomości" TVP1 spytały Polaków komu wierzyć w kwestii wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej. 36 proc. badanych przyznaje się, że przekonują ich wyjaśnienia komisji Jerzego Millera, 14 proc ufa zespołowi Antoniego Macierewicza, a 5 proc wybrało raport MAK.
 • Rzecznik rządu Paweł Graś
  "To są brednie. Nie bardzo wiem, jak komentować to zdjęcie czy ten fotomontaż" - mówił w TVP1 rzecznik rządu Paweł Graś. Jego zdaniem okładka, na której w Smoleńsku widać uśmiechniętych premierów: Tuska i Putina, jest niczym innym, jak "podłą i skandaliczną" insynuacją.
 • Sejm - Donald Tusk i Jarosław Kaczyński
  Rośnie poparcie dla PiS, PO nadal na drugim miejscu - wynika z najnowszego sondażu TNS Polska dla "Wiadomości" TVP.
 • Ewa Kopacz i Rafał Grupiński
  Prawie połowie Polaków podobają się propozycje nowej premier - wynika z sondażu, który dla "Wiadomości" TVP1 przeprowadził ośrodek TNS Polska.
 • Prezydent Bronisław Komorowski podczas konferencji prasowej
  Gdyby wybory prezydencie odbyły się w lutym, największym poparciem cieszyłby się Bronisław Komorowski - wynika z sondażu przeprowadzonego dla "Wiadomości" TVP1 przez TNS Polska.
 • Tomasz Lis i Tomasz Karolak
  TVP przeprosiła córkę Andrzeja Dudy w wieczornych "Wiadomościach" za pomyłkę Tomasza Lisa w jego publicystycznym programie. Telewizja publiczna bije się w piersi także w sprawie innego programu.