tygodnik fakty i mity

Ciekawe wiadomości na temat tygodnik fakty i mity. Przeczytaj więcej o tygodnik fakty i mity. Dowiedz się o tygodnik fakty i mity


 • Asystent posła PIS pracował dla Urbana
  Asystent posła PiS tak zaangażował się w walkę z burmistrzem Kraśnika, człowiekiem PO, że postanowił zawrzeć "pakt z diabłem". Współpracował z tygodnikami "NIE" i "Fakty i Mity".
 • Szokujące wydania "Nie" i "Faktów i mitów"
  Przemysław Gosiewski siedzący okrakiem na samolocie i z łopatą w dłoni - tak zilustrowano okładkę najnowszego wydania "Faktów i mitów". To nie jedyne pismo, które ostatnimi publikacjami zbulwersowało czytelników. Okładka "Nie" zapowiada felieton Jerzego Urbana zatytułowany "Katastrofa prezydenta K.".
 • Kazimierz Kutz
  "Oni zamordowali niewinną kobietę" - tak o Zbigniewie Ziobrze i Jarosławie Kaczyńskim powiedział w wywiadzie dla "Newsweeka" Kazimierz Kutz. Mocne słowa posła i reżysera, dotyczące śmierci Barbary Blidy, nie przejdą bez echa - Ziobro zapowiedział już pozew.
 • Tygodnik Lisa na wojnie z byłymi dziennikarzami "Wprost"
  Zaostrza się spór między wydawcą „Wprost”, a byłymi dziennikarzami tego tygodnika, którzy postanowili stworzyć własny tytuł. Redaktor naczelny  „Wprost przeciwnie” mówi o "kłamliwych listach", które mają zablokować debiut jego pisma. Start tytułu przesunięto.
 • Roman Kotliński atakuje Monikę Olejnik
  Ruch Palikota ma nie lada problem. Klub musi się uporać ze sprawą bardzo ostrych ataków na Monikę Olejnik, jakich dopuścił się jeden z posłów tej partii. Chodzi o Romana Kotlińskiego, który swą niechęć do dziennikarki TVN24 i Radia ZET przelewa na łamy kierowanego przez siebie tygodnika "Fakty i Mity".
 • Monika Olejnik i Janusz Palikot
  Nie milkną echa po artykułach na temat Moniki Olejnik, które w swoim piśmie "Fakty i Mity" zamieścił poseł Ruchu Palikota, Roman Kotliński. Sam Janusz Palikot uważa to za naganne, ale też w pewien sposób tłumaczy reakcję posła.
 • "Rzeczpospolita": Grzegorz Piotrowski pisze dla "Faktów i Mitów" Kotlińskiego
  Grzegorz Piotrowski, morderca księdza Jerzego Popiełuszki, pisze w tygodniku "Fakty i Mity", którego współwłaścicielem jest Roman Kotliński, poseł z ramienia Ruchu Palikota - podaje "Rzeczpospolita", powołując się na własne śledztwo dziennikarskie.
 • List ws. ataków na Monikę Olejnik w tygodniku "Fakty i Mity"
  "To odwet za niewygodne pytania" - piszą w liście otwartym dziennikarze "Gazety Wyborczej" i TVN, którzy biorą w obronę Monikę Olejnik. Chodzi o teksty, która pojawiały się w tygodniku "Fakty i Mity", kierowanym przez Romana Kotlińskiego, posła z ramienia Ruchu Palikota.
 • Opus Dei w polityce? Fakty, półprawdy i mity
  Wystarczył jeden wpis na blogu Janusza Palikota, by wrócił temat obecności Opus Dei w polskiej polityce. Aura tajemniczości wokół tej organizacji, a także fakt, że jej członkowie nie obnoszą się z przynależnością do jej szeregów, powoduje falę spekulacji. Tygodnik "Newsweek" wylicza wszystkie prawdy i mity na temat Dzieła Bożego w gronie polityków.
 • Janusz Palikot i Stefan Niesiołowski
  "Rozumiem, że nie musicie sobie podawać ręki, nie musicie się na piwo umawiać. Przecież nie przychodzicie do studia głaskać się o mniej lub bardziej zniszczonych grzywach. To jest pokora wobec wyborców. Gdzie jest wyborca w tym wszystkim?" – powiedział Marek Siwiec w audycji Moniki Olejnik „7 Dzień Tygodnia” komentując uchwałę PiS, zakazującej działaczom tej partii udziału w programach, w których występują Janusz Palikot i Stefan Niesiołowski.
 • Premier Donald Tusk i wicepremier Waldemar Pawlak
  Janusz Palikot używa ostrych słów wobec Jarosława Kaczyńskiego, ale jednocześnie nie wyklucza współpracy z PiS, by obalić rząd. Przywódca ugrupowania swojego imienia podkreśla, że trzeba odwołać rząd Donalda "Amber" Tuska i Waldemara "Nepotyzm" Pawlaka - jak nazywa premiera i wicepremiera.
 • Maciej Stuhr w "Pokłosiu"
  Czy Władysław Pasikowski się ukrywa? Dlaczego nie udziela wywiadów? Czy przeprosi za "Pokłosie"? Co ma do powiedzenia tym, którzy w internecie opluwają jego film i Macieja Stuhra? Reżyser odpowiada na zarzuty w liście skierowanym do Moniki Olejnik.
 • Janusz Palikot
  Janusz Palikot nadal podtrzymuje, że wrak Tu-154 powinien zostać zezłomowany i "przeznaczony na coś pożytecznego dla biednych ludzi". "Klamka, jak komuś brakuje klamki, albo guziki metalowe do kurtek, cokolwiek!" - mówi polityk w rozmowie z tygodnikiem "Wprost".
 • Lech Wałęsa wraz z żoną
  Lech Wałęsa ostro krytykuje prawicę. Dostaje się tym, którzy są "fałszywymi katolikami, ale nie czują "miłości bliźniego", jak też i tym, którzy zajmują się przeszłością oponentów. Jego zdaniem to "wichrzyciele".
 • "To samo powiedział Hitler. Specjalne dekrety i rozporządzenia Rządu Rzeszy. To jest droga do piekła"  - mówi o Viktorze Orbanie w wywiadzie dla "Der Spiegel" naczelny "Gazety Wyborczej" Adam Michnik.
 • Premier Donald Tusk
  PiS zapowiadał, że wizyta w Jarosława Kaczyńskiego w Krynicy na Forum Ekonomicznym będzie początkiem jesiennej ofensywy tej partii. Wygląda na to, że ta ofensywa została uprzedzona przez Donalda Tuska. Premier w Krynicy mówił o wzroście gospodarczym i nowym planie dla "Polski po kryzysie".
 • Dariusz Rosati zwyciężył w rankingu tygodnika "Polityka" na najlepszego posła. Szef sejmowej komisji finansów został nagrodzony za merytoryczną pracę.
 • Redaktor naczelny "Newsweeka" w mundurze nazisty z SS, w dłoni trzymający zakrwawiony różaniec. Ta okładka nie przejdzie bez echa. "Nosił Lis razy kilka, ponieśli i Lisa" - komentuje poseł PiS Adam Hofman okładkę najnowszego numeru tygodnika "W Sieci". Tomasz Lis zapowiedział, że sprawa skończy się procesem w sądzie.
 • Leszek Miller i Janusz Palikot
  Poprzemy wniosek PIS w sprawie odwołania ministra Sienkiewicza - zadeklarował w "Kropce nad i" Janusz Palikot. Dodał, że nie wie czy zabierze głos, ale na pewno stanie na mównicy i będzie milczał 10 minut.
 • Beata Szydło, kandydatka PiS na premiera
  PiS nie ukrywa, że jeżeli wygra wybory, sięgnie po pieniądze instytucji finansowych i handlowych. Ich obroty i aktywa zasilą budżet kwotą nawet 10 mld zł.