mazurek wielkanocny

Artykuły dotyczące tematu mazurek wielkanocny znajdujące się w naszej bazie. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące mazurek wielkanocny. Znajdź informacje i wiadomości w naszej obszernej bazie artykułów.


 • Posłanka Elżbieta Jakubiak zaprosi 22 gości na święta
  Każdego dopadły świąteczne przygotowania, także posłanki. Zniknęły z pierwszych stron gazet i ekranów telewizorów. Zaszyły się w kuchniach, gdzie gotują białą kiełbasę i kręcą ciasta. Wielkanoc spędzą z rodzinami. "Na niedzielę zaprosiliśmy 22 gości" -zdradza Elżbieta Jakubiak.
 • Chcesz zaskoczyć? Postaw na żurawinę
  Święta Wielkanocne to czas, który najchętniej spędzamy w gronie najbliższej rodziny przy suto zastawionym stole. Jeśli cenisz sobie tradycję, jednak nie chcesz popadać w rutynę i lubisz zaskakiwać, pomyśl o urozmaiceniu tradycyjnych potraw wielkanocnych.
 • Przepisy na wielkanocne mazurki
  Mazurek nie należy do najłatwiejszych ciast. Dwa poniższe przepisy - na mazurek biszkoptowy i mazurek a la pleśniak - znacznie zwiększą szansę powodzenia w zmaganiu z trudną mazurkową materią.
 • Ranking świątecznych pyszności
  Boże Narodzenie ma swoje 12 tradycyjnych potraw. Ale są i dania, bez których nie może się obejść wielkanocne menu. Oto 10 żelaznych potraw, które - oczywiście w rozmaitych wariacjach - muszą pojawić się na stole.
 • Świąteczne przysmaki dla radykałów
  Święta to m.in. wspaniałe przysmaki: pyszny żurek, biała kiełbasa, babka piaskowa, mazurek. A co gdy jesteś weganką? Albo ktoś z twojej rodziny przestrzega tej restrykcyjnej diety, a wpadnie do ciebie na świąteczny posiłek? Albo po prostu chcesz zaskoczyć gości czymś zupełnie nowym? Zaserwuj... wegańskie jajka.
 • Jak nie zwariować z powodu świąt?
  Amok. Tym jednym słowem można określić tydzień poprzedzający święta, także wielkanocne. Towarzyszy on zwłaszcza życiu kobiet. Na głowie mają naglące terminy w pracy, sprzątanie przed wizytą teściowej na śniadaniu wielkanocnym i przygotowanie potraw na święta. I jeszcze jakoś muszą wyglądać... włosy, manicure, odpowiednia kreacja. Jak to wszystko przetrwać i nie zwariować?
 • Tradycyjne potrawy na wielkanocnym stole
  Wiadomo, że żurek, wiadomo, że jajka. Do tego babka wielkanocna i mazurek. A jeśli komuś brak pomysłów na to, co przygotować na wielkanocne śniadanie, oto garść inspiracji - potrawy bardzo świąteczne i bardzo polskie.
 • Catering coraz popularniejszy w święta
  Stół zastawiony daniami na zamówienie to coraz częstszy sposób na przygotowywanie świąt w domu. Każdy, kto zdecyduje się na dostawę posiłków na wielkanocny stół, musi jednak liczyć się ze sporym wydatkiem.
 • Tort Cappuccino
  Chociaż mazurki i makowce zawsze będą obecne w naszym świątecznym menu, coraz chętniej eksperymentujemy, sięgając po kulinarne inspiracje z różnych stron świata. Dla tych, którzy lubią modyfikować tradycję, dobrą propozycją będą specjały z ojczyzny tiramisu, lodów i espresso.
 • Koszyczek wielkanocny z właściwymi produktami
  Jajko z niespodzianką, czekoladowy zając, nalewka... - wielu z nas, jak przyznają księża, często ponosi fantazja, gdy chodzi o zawartość wielkanocnego koszyczka. Zdarza się przy tym, że brakuje w nim tych najważniejszych produktów, z których każdą ma swoją, ważną dla katolików symbolikę. Czym więc zapełnić koszyczek, gdy jutro pójdziemy ze święconką? Tłumaczymy!
 • Potrawy na wielkanocnym stole
  Aż 78 proc. badanych wskazało, że na ich Wielkanocnym stole pojawią się jajka z majonezem – wynika z danych firmy Mosso. Popularne są również sałatka warzywna, pasztet, barszcz biały oraz sernik.
 • Zupa chrzanowa
  Jaja z majonezem, żurek i mazurek – tych wielkanocnych dań nie trzeba nikomu przedstawiać. Inaczej rzecz się ma w przypadku zupy chrzanowej. Ten aromatyczny przysmak jada się tylko w wybranych regionach Polski. Może czas to zmienić?
 • Mazurek kajmakowy
  Rodzinne spotkania przy Wielkanocnym stole to czas kiedy potrawy nabierają wyjątkowego znaczenia. Smak i zapach domowych specjałów potrafi pozostać w pamięci na całe życie.
 • Sernik limonkowy
  Blogerzy biorący udział w konkursie Farmio na najciekawsze przepisy wielkanocne udowodnili, że poza babą, bezdyskusyjną królową wielkanocnych słodkości, na stołach powinno znaleźć się miejsce na oryginalne torty, serniki i mazurki. Oto jeden z nagrodzonych przepisów.
 • Pączki
  146 lat tradycji, czy wręcz legendy, może niestety szybko zostać pogrzebane. Internet nie zapomina ani nie wybacza - tę prawdę na własnej skórze odczuwa właśnie słynna warszawska cukiernia A.Blikle. Jej fanpage na Facebooku zalewają żale od klientów rozczarowanych pączkami kupionymi w tłusty czwartek.