informacje o starożytnym egipcie

Przeczytaj wiadomości na temat informacje o starożytnym egipcie. Znajdziesz tutaj wiadomości o informacje o starożytnym egipcie. Przeczytaj artykuły o informacje o starożytnym egipcie


 • Czy Warszawski wieżowiec to plagiat?
  W podparyskiej dzielnicy biznesowej La Defense ma stanąć biurowiec łudząco podobny do 280-metrowego wieżowca planowanego w Warszawie. Przynajmniej z dwóch stron. Procesu o plagiat jednak raczej nie będzie - czytamy w DZIENNIKU.
 • Co pływało w garnku Egipcjanina
  Egipt to rzeka, wąski pas poletek i bezkresna pustynia. Wydaje się, że to biedna ziemia, ale już od starożytności jej mieszkańcy potrafili wykorzystać jej bogactwa. Z tego, co wyhodowali, złapali albo udało im się zebrać na polu, umieli przygotować wiele różnych potraw.
 • Niemcy nie chcą oddać Egipcjanom jednego z najcenniejszych znalezisk z czasów starożytnych
  Niemcy nie zamierzają oddać Egiptowi słynnego popiersia Nefretete. Przedstawiciele rządu w Berlinie zaprzeczyli w poniedziałek, jakoby otrzymali oficjalną prośbę władz Egiptu o zwrot posągu.
 • Demonstranci niszczyli m.in. wszechobecne plakaty z Hosnim Mubarakiem
  Po gwałtownym i niespodziewanym obaleniu prezydenta Tunezji, Zine al-Abidine Ben Alego, następną ofiarą gniewu arabskiej ulicy może zostać jeden z najważniejszych graczy na Bliskim Wschodzie – 82-letni egipski prezydent Hosni Mubarak. W takim wypadku groźba destabilizacji całego regionu stała by się całkiem realna.
 • Naukowcy boją się o egipskie zabytki
  Władze Egiptu starają się zabezpieczyć ważniejsze zabytki, ale nie są w stanie chronić wszystkich skarbów narodowych, szczególnie w mniejszych miejscowościach - poinformowała Egipska Organizacja Dziedzictwa Kulturowego.
 • Odpływ wyborów PO. Minimalne różnice w sondażu
  "Zeszłotygodniowe wzrosty PO należy uznać za chwilowe wydarzenie" - mówi Marcin Duma, prezes Instytutu Badania Opinii Homo Homini. W badaniu sondażowym dla Polskiego Radia różnica pomiędzy Platformą a PiS jest już minimalna. Prawdziwe powody do radości może mieć jednak SLD.
 • Eksplozja inwestycji w Polsce
  Awansowaliśmy z 12. na 6. miejsce w rankingu krajów najbardziej atrakcyjnych inwestycyjnie przygotowanym przez Konferencję Narodów Zjednoczonych ds. Handlu i Rozwoju. Ten skok od razu zaprocentował większą liczbą napływających do nas inwestycji zagranicznych.
 • Monika Olejnik
  "Mam takie wrażenie, że on jest w podobnym stanie jak nasi piłkarze w meczu Polska - Czechy" - mówi Monika Olejnik o premierze w wywiadzie dla "Wprost.
 • Nie milkną echa niedopuszczenia do obrad w Sejmie dwóch projektów ustawy o związkach partnerskich. W związku z tym swoją akcję rozpoczęli internauci. Facebookowy fanpage "Fajny chłopiec. Dobrze, że gej" zachęca do pisania "podziękowań" dla polityków, którzy głosowali przeciw. Publikuje również odpowiedzi posłów. Jedna z nich lotem błyskawicy obiegła internet.
 • Sejm, prezydent - to mogły być cele człowieka, który przygotowywał atak terrorystyczny na konstytucyjne organy RP. Mężczyzna został aresztowany, a śledztwo w tej sprawie prowadzi ABW.
 • o. Tadeusz Rydzyk
  "Trzeba się przygotować na pójście na Warszawę. Ale wtedy mobilizacja powszechna. Wszystkich Polaków, wszystkich ludzi wierzących. To nie może być 100, 200 czy 300 tysięcy nawet” - wzywa o. Tadeusz Rydzyk.
 • Komunistyczna Korea wypowiedziała wszystkie pakty o nieagresji podpisane z Koreą Południową. Pjongjang zapowiedział także wyłączenie "gorącej linii telefonicznej" z Seulem i zamknięcie przejścia granicznego w Panmunjom, znajdującego się w strefie zdemilitaryzowanej między oboma krajami.
 • Sandra Kalniete / zdjęcie z oficjalnego profilu na Facebooku
  Na konferencji w Rydze przedstawiciel rosyjskiego MSZ zapowiedział, że Rosja wykorzysta wszelkie sposoby, by zapewnić ludności rosyjskojęzycznej na Łotwie i Estonii prawo do posługiwania się językiem - mówi w rozmowie z dziennik.pl łotewska eurodeputowana, Sandra Kalniete. Przyznaje też, że na Łotwie widać już pierwsze symptomy destabilizowania sytuacji przez Moskwę.
 • żydzi
  Kalendarz z wizerunkami Żydów sprzedawany w poznańskich placówkach Poczty Polskiej budzi sprzeciw pełnomocniczki rządu do spraw równego traktowania. Urząd zrzuca odpowiedzialność za całą sytuację na jego producenta.
 • Dr hab. Marcin Przybyła na miejscu wykopalisk na Górze Zyndrama w Maszkowicach (fot. Instytut Archeologii UJ)
  "W czasach Hammurabiego, kiedy rozkwita Babilon, czyli około roku 1750-1700 przed naszą erą, na ziemiach polskich powstaje budowla kamienna o zaawansowanej, jak na tamte osiągnięcia, architekturze. Trudno się nie zgodzić, że jest to ważne odkrycie" – przyznaje w rozmowie z dziennik.pl dr hab. Marcin Przybyła, archeolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego.