informacje o starożytnym egipcie

Przeczytaj wiadomości na temat informacje o starożytnym egipcie. Znajdziesz tutaj wiadomości o informacje o starożytnym egipcie. Przeczytaj artykuły o informacje o starożytnym egipcie


 • Czy Warszawski wieżowiec to plagiat?
  W podparyskiej dzielnicy biznesowej La Defense ma stanąć biurowiec łudząco podobny do 280-metrowego wieżowca planowanego w Warszawie. Przynajmniej z dwóch stron. Procesu o plagiat jednak raczej nie będzie - czytamy w DZIENNIKU.
 • Co pływało w garnku Egipcjanina
  Egipt to rzeka, wąski pas poletek i bezkresna pustynia. Wydaje się, że to biedna ziemia, ale już od starożytności jej mieszkańcy potrafili wykorzystać jej bogactwa. Z tego, co wyhodowali, złapali albo udało im się zebrać na polu, umieli przygotować wiele różnych potraw.
 • Niemcy nie chcą oddać Egipcjanom jednego z najcenniejszych znalezisk z czasów starożytnych
  Niemcy nie zamierzają oddać Egiptowi słynnego popiersia Nefretete. Przedstawiciele rządu w Berlinie zaprzeczyli w poniedziałek, jakoby otrzymali oficjalną prośbę władz Egiptu o zwrot posągu.
 • Demonstranci niszczyli m.in. wszechobecne plakaty z Hosnim Mubarakiem
  Po gwałtownym i niespodziewanym obaleniu prezydenta Tunezji, Zine al-Abidine Ben Alego, następną ofiarą gniewu arabskiej ulicy może zostać jeden z najważniejszych graczy na Bliskim Wschodzie – 82-letni egipski prezydent Hosni Mubarak. W takim wypadku groźba destabilizacji całego regionu stała by się całkiem realna.
 • Naukowcy boją się o egipskie zabytki
  Władze Egiptu starają się zabezpieczyć ważniejsze zabytki, ale nie są w stanie chronić wszystkich skarbów narodowych, szczególnie w mniejszych miejscowościach - poinformowała Egipska Organizacja Dziedzictwa Kulturowego.
 • Odpływ wyborów PO. Minimalne różnice w sondażu
  "Zeszłotygodniowe wzrosty PO należy uznać za chwilowe wydarzenie" - mówi Marcin Duma, prezes Instytutu Badania Opinii Homo Homini. W badaniu sondażowym dla Polskiego Radia różnica pomiędzy Platformą a PiS jest już minimalna. Prawdziwe powody do radości może mieć jednak SLD.
 • Eksplozja inwestycji w Polsce
  Awansowaliśmy z 12. na 6. miejsce w rankingu krajów najbardziej atrakcyjnych inwestycyjnie przygotowanym przez Konferencję Narodów Zjednoczonych ds. Handlu i Rozwoju. Ten skok od razu zaprocentował większą liczbą napływających do nas inwestycji zagranicznych.
 • Monika Olejnik
  "Mam takie wrażenie, że on jest w podobnym stanie jak nasi piłkarze w meczu Polska - Czechy" - mówi Monika Olejnik o premierze w wywiadzie dla "Wprost.
 • Nie milkną echa niedopuszczenia do obrad w Sejmie dwóch projektów ustawy o związkach partnerskich. W związku z tym swoją akcję rozpoczęli internauci. Facebookowy fanpage "Fajny chłopiec. Dobrze, że gej" zachęca do pisania "podziękowań" dla polityków, którzy głosowali przeciw. Publikuje również odpowiedzi posłów. Jedna z nich lotem błyskawicy obiegła internet.
 • Sejm, prezydent - to mogły być cele człowieka, który przygotowywał atak terrorystyczny na konstytucyjne organy RP. Mężczyzna został aresztowany, a śledztwo w tej sprawie prowadzi ABW.
 • o. Tadeusz Rydzyk
  "Trzeba się przygotować na pójście na Warszawę. Ale wtedy mobilizacja powszechna. Wszystkich Polaków, wszystkich ludzi wierzących. To nie może być 100, 200 czy 300 tysięcy nawet” - wzywa o. Tadeusz Rydzyk.
 • Komunistyczna Korea wypowiedziała wszystkie pakty o nieagresji podpisane z Koreą Południową. Pjongjang zapowiedział także wyłączenie "gorącej linii telefonicznej" z Seulem i zamknięcie przejścia granicznego w Panmunjom, znajdującego się w strefie zdemilitaryzowanej między oboma krajami.
 • Donald Tusk
   Czy część raportu WSI Macierewicz kazał przetłumaczyć na rosyjski, zanim opublikowano dokument? Premier nakazał, by resort obrony zajął się sprawą. Oskarża też polityka PiS, że jego działania szkodzą Polsce
 • Sandra Kalniete / zdjęcie z oficjalnego profilu na Facebooku
  Na konferencji w Rydze przedstawiciel rosyjskiego MSZ zapowiedział, że Rosja wykorzysta wszelkie sposoby, by zapewnić ludności rosyjskojęzycznej na Łotwie i Estonii prawo do posługiwania się językiem - mówi w rozmowie z dziennik.pl łotewska eurodeputowana, Sandra Kalniete. Przyznaje też, że na Łotwie widać już pierwsze symptomy destabilizowania sytuacji przez Moskwę.
 • żydzi
  Kalendarz z wizerunkami Żydów sprzedawany w poznańskich placówkach Poczty Polskiej budzi sprzeciw pełnomocniczki rządu do spraw równego traktowania. Urząd zrzuca odpowiedzialność za całą sytuację na jego producenta.