informacje lokalne zakopane

Interesują Cię informacje lokalne zakopane? U nas znajdziesz wiadomości zakopane. Informacje lokalnie z Twojego miasta. Wiadomości zakopane


 • Do Szczyrku nie tylko na narty
  Szczyrk uważany jest, obok Zakopanego, za najważniejszy ośrodek narciarski Polski i jeden z większych w Europie. Więcej - jeśli Zakopane jest zimową stolicą Polski, to Szczyrk spokojnie można okrzyknąć jej stolicą narciarską. Ale nie tylko narty i snowboard wiodą tu prym.
 • Ta Wielkanoc może być inna niż wszystkie
  Większość z nas spędza świąteczne dni z rodziną. Zazwyczaj siedzimy przez kilka dni przy stole i się obżeramy. A potem stękamy z przejedzenia. Czy to jest prawdziwy wypoczynek? Dlaczego zatem nie wykorzystać tych wiosennych ferii i nie wybrać się w podróż na Wielkanoc?
 • CBA
  W ubiegłym roku odbył się spis rolny, w tym ruszy Narodowy Spis Powszechny. Kontrola GUS wykazała nadużycia na niespotykaną skalę, kwoty sięgają milionów złotych.
 • Lech i Jarosław Kaczyńscy w młodości
  Ponoć Jadwiga Kaczyńska sugerowała, że nie był to jej rycerz na białym koniu. Mówiło się, że miał romans. Ponoć ciągle kłócił się z Lechem i Jarosławem. "Boże, uchroń Polskę przed moimi synami narwańcami" - miał powiedzieć Rajmund Kaczyński.
 • Igor Tuleya
  Cezary Gmyz, dziennikarz powstającego tygodnika Lisickiego - a więc projektu byłych dziennikarzy "Uważam Rze", prześwietla rodzinę sędziego Igora Tuleyi. Z tekstu wynika, że matka Tuleyi była funkcjonariuszką SB.
 • Donald Tusk
  Polacy tracą zaufanie do rządu. W porównaniu z grudniem w badaniu CBOS liczba zwolenników spadła o 5 procent. O 9 procent zwiększyła się liczba osób, które deklarują obojętność wobec gabinetu Donalda Tuska.
 • Jakub Śpiewak
  Jedna z najsłynniejszych fundacji walczących w Polsce z pedofilią przestała istnieć. “Wprost” publikuje szokujące informacje na temat jej finansów. Okazuje się, że prezes Kidprotect.pl, Jakub Śpiewak z pieniędzy fundacji opłacał sobie wakacje, markowe ubrania i biżuterię.
 • Zespół parlamentarny Antoniego Macierewicza zrobił wystarczająco szkody Polakom - uważa premier Donald Tusk. Jego zdaniem politycy podważający ustalenia komisji Jerzego Millera powinni ponieść odpowiedzialność.
 • Policja
  Podczas gdy szef ABW z funduszu reprezentacyjnego wydaje 6 tys. zł, a szef CBA - 17 tys. zł, to szef policji - blisko 750 tys. zł.
 • Prezes PiS Jarosław Kaczyński z lokalnym działaeczem PiS Janem Piczurą na Polanie Szymoszkowej
  Kolejna konferencja prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego odbyła się w Zakopanem, na Gubałówce. "Polska rzeczywistość, w szczególności ostatnich 6 lat, jest inna, niż wymarzył sobie Jan Paweł II" - mówił Kaczyński.
 • Tablica nad Jeziorem Starokiejkuckim. Na drugim brzegu znajduje się słynna mazurska szkoła polskich szpiegów
  Wysokie ogrodzenie, tablice odstraszające intruzów, wieżyczki strażnicze, patrole – położony w mazurskich lasach ośrodek, z którego wychodzą najlepsi polscy szpiedzy, od ponad 40 lat roni dostępu do swoich tajemnic. Piotr Pytlakowski w książce „Szkoła Szpiegów” pokazuje, kim byli absolwenci tajnej jednostki i jak szkolono ich na elitę wywiadu.
 • Kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda podczas Memoriału im. Marii Kaczyńskiej
  Kampania prezydencka nabiera rumieńców. Wczoraj Andrzej Duda, europoseł Prawa i Sprawiedliwości oraz kandydat na prezydenta RP, szusował na stoku w Rabce, dziś zorganizował konferencję prasową pod Kasprowym Wierchem.
 • Andrzej Skworz
  Obawy przed powyborczymi zmianami najlepiej widać w mediach publicznych: niektórym przyświeca nadzieja, że ich nowa władza nie wyrzuci, jeśli sami spróbują się wyczyścić. Żarciki na dzień dobry: "Masz już spakowaną torbę?" to podobno codzienność w oddziałach i centrali TVP - mówi Andrzej Skworz. Redaktor naczelny "Press" rozmawia z nami o tym, czy obiektywizm w mediach się opłaca, czy dziennikarze niepokorni kiedyś staną się mainstreamem i czy media będą potrafiły odbudować zaufanie.