informacje lokalne legnica

Interesują Cię informacje lokalne legnica? U nas znajdziesz wiadomości legnica. Informacje lokalnie z Twojego miasta. Wiadomości legnica


 • Nad polskim morzem nie brak miejscowości turystycznych, które co roku przyciągają tłumy rodaków spragnionych szumu morskich fal i wylegiwania się na plaży. Dziennikarka Beata Tadla nie zalicza się jednak do entuzjastów wakacji nad Bałtykiem.
 • Dwadzieścia lat temu Armia Czerwona wreszcie opuściła Polskę. Jednym z najbardziej znanych garnizonów był ten w Legnicy. Stacjonowało tam kilkadziesiąt tysięcy żołnierzy. Najbardziej luksusowe wille w mieście przeznaczono dla radzieckich generałów. Oto zdjęcia tych posiadłości.
 • Wraca sprawa "Raportu Macierewicza". Janusz Palikot chce sprawdzić, czy opublikowanie listy agentów naraziło na niebezpieczeństwo lub szykany osoby przebywające za granicą.
 • Julia Tymoszenko
  Julia Tymoszenko - krytykowana za ostre słowa pod adresem Rosji. Rzecznik niemieckiego rządu powiedział, że "istnieją pewne granice językowe", które powinny być stosowane w obliczu kryzysu na Ukrainie.
 • Miejsce walki na wschodzie Ukrainy, niedaleko Słowiańska
  Sześć osób zginęło w strzelaninie na jednym z prorosyjskich posterunków niedaleko Słowiańska na wschodzie Ukrainy. Na miejscu potyczki zostały spalone i podziurawione kulami wraki samochodów.
 • Antoni Macierewicz
  Ostra krytyka najnowszego filmu Patryka Vegi pt. "Służby specjalne" ze strony wiceprezesa PiS. Zdaniem Antoniego Macierewicza "autor po prostu nie ma pojęcia na temat tego, o czym zrobił film"
 • Budynek MON, w któym pracował szpieg
  Zatrzymani prawnik i oficer Wojska Polskiego współpracowali ze sobą - ustaliło RMF FM. Za wyniesione materiały dostawali od Rosjan kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na szczęście polski wywiad o siatce wiedział od dłuższego czasu i miały kontrolę nad tym, co dostawali agenci GRU.
 • Stanisław Sz. podejrzany o szpiegostwo na rzecz Rosji
  W takich sytuacjach trzeba brać pod uwagę retorsje. Jeśli więc stwierdzono, że opłaca się zatrzymać szpiegów, licząc się z tym samym krokiem wobec Polaków, to oznacza, że sytuacja jest poważna - mówi w rozmowie z dziennik.pl Michał Hola, były funkcjonariusz Agencji Wywiadu.
 • Przewodniczący PKW Stefan Jaworski oraz sekretarz PKW Kazimierz Czaplicki
  Na wyniki wyborów trzeba będzie jeszcze długo poczekać. Przedstawiciele lokalnych komisji twierdzą, że jeśli system informatyczny nie ruszy, to liczenie głosów potrwa do końca tygodnia.
 • Siergiej Ławrow
  Szef polskiej dyplomacji zachował się niestosownie. Tak komentowana jest w Rosji wypowiedź Grzegorza Schetyny, dotycząca wyzwolenia obozu Auschwitz - Birkenau przez żołnierzy ukraińskich. Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow, podczas jednej z konferencji prasowych, nazwał ją "bluźnierstwem".
 • Grzegorz Schetyna
  Szanowny Panie Ministrze. Głęboko wierzę, iż Pańska niefortunna wypowiedź, że niemiecki obóz koncentracyjny Auschwitz wyzwalali Ukraińcy, jest prawdopodobnie skutkiem niefortunnego przejęzyczenia. Aby mógł Pan uniknąć kolejnych podobnych pomyłek i wynikających z nich skandali dyplomatycznych, pozwoliłem sobie przygotować specjalną ściągawkę. Będzie mi bardzo miło, jeśli zechce ją Pan wydrukować i nosić w kieszeni po europejskich salonach.