informacje kraj

Przeczytaj wiadomości na temat informacje kraj. Znajdziesz tutaj wiadomości o informacje kraj. Przeczytaj artykuły o informacje kraj


 • Cały kraj dostanie tanią i szybką sieć
  Światłowody zapewniające prędkość do 100Mbps będą w każdym domu - zapowiada premier. Ten internet ma być nie tylko szybki ale i tani. W ten sposób da się wyciągnąć opuszczone i biedne regiony kraju. Niestety nie u nas, a w Australii. Bo na Antypodach zaczął się gigantyczny, rządowy projekt informatyzacji.
 • Chorwacja - kraj, który cię zachwyci
  W sercu Europy, wtulona pomiędzy morze a góry, kryje się tajemnicza ziemia, gdzie bezsprzecznie królują bujna przyroda i pomniki historii. To Chorwacja, której kultura jest nierozerwalnie związana z kulturą starożytnego Rzymu.
 • Bankrutuje kraj Unii. Sytuacja jest dramatyczna
  Irlandzki minister finansów Brian Lenihan ma tylko miesiąc na przekonanie inwestorów do swojego planu walki z deficytem budżetowym. Sytuacja jest krytyczna, bo pieniędzy brakuje nawet na przetrwanie do końca roku.
 • Kempa dementuje informacje "Gazety Wyborczej". Mówi, że nie zna Pasionka
  Beata Kempa dementuje informacje podane przez "Gazetę Wyborczą", jakoby miała prowadzić rozmowy na temat śledztwa smoleńskiego z prokuratorem Markiem Pasionkiem, odsuniętym ostatnio od sprawy badania katastrofy.
 • Najbardziej skorumpowany kraj Europy Środkowej? Nie zgadniesz
  W depeszach amerykańskiej dyplomacji z 2009 roku, ujawnionych przez demaskatorski portal internetowy WikiLeaks, Czechy są przedstawiane jako najbardziej skorumpowany kraj Europy Środkowej. Sprawą tą zajął się we wtorek czeski dziennik "Mlada fronta Dnes".
 • Młotek sędziego
  Moskiewski dziennik, manipulując informacjami, przygotowuje grunt pod poniedziałkowy wyrok trybunału w Strasburgu w sprawie Katynia. Fakty jednak przemawiają za zwycięstwem strony polskiej, a "Moskowskije Nowosti" albo się pomyliły, albo świadomie kłamią.
 • Jedna z najważniejszych polskich placówek dyplomatycznych - Mińsk - nie może przesyłać do kraju informacji tajnych i ściśle tajnych - wynika z informacji DGP. "Akurat w przypadku Białorusi to nie jest tak pilne, bo to jest kilka godzin jazdy do Warszawy" - komentował w Radiu ZET Radosław Sikorski.
 • Bomba - zdjęcie ilustracyjne
  Policja indonezyjska oświadczyła, że posiada wiarygodne informacje na temat zagrożenia terrorystycznego na Bali - podała w środę agencja AFP. Do zamachów miałoby dojść w piątek, kiedy przypada rocznica ataków terrorystycznych z 2002 roku na tej wyspie.
 • Rząd Tadeusza Mazowieckiego uratował kraj przed zapaścią gospodarczą. Tak komentuje działalność pierwszego niekomunistycznego premiera III Rzeczpospolitej ekonomista Dariusz Woźniak, z Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu.
 • Polska jest jednym z 20 krajów udostępniających dane amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego - wynika z dokumentu opublikowanego przez hiszpański dziennik "El Mundo" a udostępnionego gazecie przez Edwarda Snowdena.
 • Supermarket z socrealistycznymi płaskorzeźbami.
  Białoruś to kraj dyktatury, niewydolnej gospodarki i inwigilacji? Nie tylko. Mylą się ci, którzy myślą, że to taka Korea Północna w europejskim wydaniu. Egzotyka tego kraju ma zupełnie inny wymiar, zwłaszcza dla mieszkańców bratniej niegdyś republiki. Zobacz matecznik Aleksandra Łukaszenki okiem polskiego turysty. GALERIA z przymrużeniem oka.
 • Rui Machete
  Szef portugalskiej dyplomacji na cenzurowanym. Według mediów, minister spraw zagranicznych w radiowym wywiadzie na temat terroryzmu mógł zdradzić niejawne informacje.
 • Janis Warufakis, minister finansów Grecji
  Bankructwo Grecji to kwestia kilkunastu dni? Według najnowszych informacji Ateny nie mają już z czego spłacać rat kredytów, ani wypłacić pensji pracownikom. Premier prosi więc Europę o nadzwyczajne unijny szczyt w sprawie pomocy finansowej.
 • Imigranci z Syrii
  Zatrzymali pociąg z 200 nielegalnymi imigrantami, wyprowadzili pasażerów z wagonów i ich… oznakowali - tak czeska policja obeszła się z grupą uchodźców. Obrońcy praw człowieka przywoływali nawet skojarzenia z czasem II wojny światowej. Czechy to kraj, gdzie stosunek do przybyszów z Bliskiego Wschodu, jest być może najostrzejszy.
 • Syryjski uchodźca na granicy z Turcją (zdjęcie ilustracyjne)
  "Polityka przerzucania migrantów z kraju do kraju musi się skończyć" - podkreślał to po zakończeniu miniszczytu w sprawie uchodźców szef Komisji Europejskiej Jean Claude Juncker. Przywódcy 11 krajów - zarówno z Unii jak i spoza Wspólnoty - rozmawiali w Brukseli o rosnącej fali migrantów przybywających do Europy przez Bałkany Zachodnie.