dziennik zachodni żywiec

Przeczytaj wiadomości na temat dziennik zachodni żywiec. Znajdziesz tutaj wiadomości o dziennik zachodni żywiec. Przeczytaj artykuły o dziennik zachodni żywiec


 • Luka Karadżić, brat Radovana
  "Napastnicy atakują z powietrza nasze dusze teraz jesteś człowiekiem, chwilę później latającą kreaturą" - oto fragment wiersza "Sarajewo" autorstwa serbskiego zbrodniarza Radovana Karadżić'a, jaki cytuje dzisiejszy DZIENNIK. Poznaj wrażliwą stronę człowieka, który ma na rękach krew kilkudziesięciu tysięcy niewinnych ludzi.
 • Zaremba w DZIENNIKU: Musimy chronić konserwatyzm
  Wszystkie osiągnięcia polskich konserwatystów są chwilowe i kruche. Żeby pękły jak bańka mydlana, nie potrzeba nawet wielkiej presji europejskich instytucji, choć i ona może się nam po drodze przydarzyć. Wystarczy przekonanie polskich elit, że duch dziejów jest nieubłagany - pisze publicysta DZIENNIKA Piotr Zaremba.
 • Daniel Olbrychski
  Znany aktor zdradza skąd zna różne historie z dzieciństwa braci Kaczyńskich. Wymienia też nazwisko polityka PiS, któremu chciałby "publicznie dać po mordzie".
 • Jerzy Owsiak
  Jerzy Owsiak jest tym bardziej niebezpieczny, im więcej realnego dobra przynosi jego akcja - pisze w dniu finału WOŚP Tomasz Terlikowski i powołuje się na wywiad, jakiego Jerzy Owsiak udzielił w dziennik.pl.
 • Prokuratura wojskowa zleciła badania na obecność alkoholu w organizmach 21 ofiar katastrofy smoleńskiej. O sprawie pisze "Nasz Dziennik".
 • To nie kryzys w państwach zachodnich, a bierność naszych władz powoduje problemy w polskiej gospodarce - przekonywał Jarosław Kaczyński na spotkaniu z mieszkańcami Wschowy.
 • Mrożony kuczak
  Afery z polską żywnością sprawiają, że brytyjskie sieci sklepów rezygnują z kupowania polskiego mięsa. Zdaniem ekspertów, w podobny sposób zachowywać się będą kolejne rynki.
 • Donald Tusk
  Prezydent uważa, że działania Putina zjednoczyły Zachód w sprawie pomocy dla Ukrainy. A to oznacza, że zamiast osłabić władze w Kijowie, Kreml mógł Ukrainę wzmocnić i wepchnąć ją w objęcia Zachodu.
 • Unia Europejska
  "Więcej sankcji" - apeluje do Unii Europejskiej i USA "Moskiewski Komsomolec". Dziennik przekonuje, że zachodnie sankcje wyjdą Rosji na dobre.
 • Sandra Kalniete / zdjęcie z oficjalnego profilu na Facebooku
  Na konferencji w Rydze przedstawiciel rosyjskiego MSZ zapowiedział, że Rosja wykorzysta wszelkie sposoby, by zapewnić ludności rosyjskojęzycznej na Łotwie i Estonii prawo do posługiwania się językiem - mówi w rozmowie z dziennik.pl łotewska eurodeputowana, Sandra Kalniete. Przyznaje też, że na Łotwie widać już pierwsze symptomy destabilizowania sytuacji przez Moskwę.
 • Janusz Saryusz-Wolski, Dominika Ćosić, Zdzisław Krasnodębski, Janusz Zemke
  Otwarta wojna na Ukrainie możliwa jest jeszcze w kwietniu - przyznaje w rozmowie z dziennik.pl Jacek Saryusz-Wolski. I podkreśla, że siły rosyjskie na Ukrainie liczą już tyle, co połowa polskiej armii. Janusz Zemke zaś wylicza najpilniejsze potrzeby ukraińskiego wojska i podkreśla, że wcale nie chodzi o samoloty i ciężki sprzęt.
 • Mężczyzna z karabinem
  Marek Orzechowski, polski dziennikarz od lat mieszkający w Belgii, w swojej najnowszej publikacji ostrzega czytelników przed zagrożeniem, jakie niesie dla Europy islam. W książce zatytułowanej "Mój sąsiad islamista" próbuje udowodnić, że muzułmanie chcą zawłaszczyć sobie naszą przestrzeń. Dziennik.pl zapytał autora, czy kalifat faktycznie stoi u progu naszych drzwi.