dziennik wschodni wiadomości

Przeczytaj wiadomości na temat dziennik wschodni wiadomości. Znajdziesz tutaj wiadomości o dziennik wschodni wiadomości. Przeczytaj artykuły o dziennik wschodni wiadomości


 • Prawdziwa historia pracownika koncernu
  Te notatki znalazłem w listopadzie na naszym placu zabaw, gdzieś między huśtawką a piaskownicą. Sądząc z pewnych wzmianek w tekście, autor pracował kiedyś w wielkiej korporacji, a następnie rzucił to zajęcie, żeby więcej czasu spędzać z rodziną.
 • Była żoną najbardziej poszukiwanego terrorysty
  Była żoną najbardziej poszukiwanego terrorysty świata XX wieku, Ilicza Ramireza vel Carlosa. Widziała, jak bezwzględnie zabija i pomagała mu w "pracy". O życiu z mordercą Magdalena Kopp opowiada specjalnie dla DZIENNIKA.
 • Zacharski: Ałganow mówił o wakacjach z Kwaśniewskim w Cetniewie
  Aleksander Kwaśniewski jednak spotkał się z rosyjskim szpiegiem Władimirem Ałganowem. Tak wynika z przeprowadzonej w Berlinie rozmowy DZIENNIKA z Marianem Zacharskim. Twierdzi on, że mówił mu o tym sam Ałganow. Najsłynniejszy polski szpieg zdradził też, że wyjechał z Polski, na polecenie polityków lewicy. By nie "ruszył pewnych osób".
 • DGP
  Redaktorzy naczelni protestują w sprawie projektu nowelizacji prawa prasowego, który powstaje w Senacie. Okładki polskich gazet wyglądają tak samo. Na pierwszej stronie widnieje biała plama, a na niej tekst czerwoną czcionką: Senat zabija prasę. Polskie media solidarnie protestują przeciwko skandalicznej zmianie prawa prasowego. Przedstawiciele mediów wystosowali apel. Oto on.
 • Brzoza w Smoleńsku
  Zmarł chorąży Remigiusz Muś - członek załogi Jaka-40, który wylądował na lotnisku w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 r., krótko przed katastrofą smoleńską - informuje "Nasz Dziennik". Mężczyzna zmarł w nocy z soboty na niedzielę - jak podaje gazeta - okoliczności jego śmierci były tajemnicze.
 • Najnowsze dzieło Agnieszki Holland, film "Gorejący krzew" opowiada o samospaleniu czeskiego studenta Jana Palacha i nastrojach społecznych, jakie wywołała jego radykalna forma protestu przeciwko inwazji sił Układu Warszawskiego na Czechosłowację. W rozmowie z portalem dziennik.pl, reżyserka zdradziła, jak odbierała czyn Palacha, będąc w tamtym okresie studentką praskiego uniwersytetu i dlaczego jej zdaniem, taką historią nie byłaby zainteresowana polska telewizja publiczna .
 • Jarosław Kaczyński na Ukrainie
  Rosyjski prokremlowski dziennik "Rossijskaja Gazieta" zauważył fakt, że Jarosław Kaczyński pojawił się w Kijowie. Z przekąsem komentuje jednak jego rolę, sugerując, że polscy politycy wywierają presję na Ukrainę i mieszają się do jej wewnętrznych spraw.
 • Taśmy filmowe
  Na pewno się nie poddamy - deklarują filmowcy związani z produkcją "Smoleńsk". Myśli o tym, że film o katastrofie prezydenckiego samolotu w Smoleńsku jest zagrożony, w ogóle do siebie nie dopuszczają. I liczą, że Państwowy Instytut Sztuki Filmowej da im brakujące miliony. Dziennik.pl zagląda za kulisy przygotowań do filmu.
 • Szef MSW Bartłomij Sienkiewicz w czasie wizyty na przejściu granicznym w Medyce
  "Kampania propagandowa" - tak minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz skomentował oskarżenia telewizji rosyjskiej po adresem Polski. Szef MSW potwierdził, że na wschodnią granicę wysłaliśmy dodatkowe siły.
 • Anders Fogh Rasmussen
  Szef NATO mocno krytykuje kraje Europy Środkowej. Jego zdaniem, cięcia w wydatkach na obronę są niedopuszczalne. Zwłaszcza, że Rosja cały czas zwiększa budżet wojska. Dlatego też domaga się, by państwa Sojuszu także zaczęły się zbroić.
 • Radosław Sikorski
  Po aferze taśmowej w Polsce, niemiecka prasa nadal spekuluje na temat politycznej przyszłości Radosława Sikorskiego. Duży artykuł o polskim ministrze publikuje dziś dziennik "Sueddeutsche Zeitung".
 • Maciej Lasek, przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych
  Malezyjski boeing 777 nie był zabłąkanym samolotem, który jako jedyny przelatywał nad Ukrainą. Jak mówi w rozmowie z dziennik.pl Maciej Lasek, szef Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, w ciągu dwóch dni przed zestrzeleniem tą samą trasą leciało 75 maszyn.
 • Prezydent Bronisław Komorowski
  Międzynarodowe manewry wojskowe w Orzyszu to ważne wydarzenie z punktu widzenia bezpieczeństwa na całej flance wschodniej. To słowa Bronisława Komorowskiego, który bierze udział w ćwiczeniach wojskowych Anakonda-14 dla 12,5 tysiąca mundurowych z dziewięciu państw NATO.
 • Władimir Putin
  Prezydent Rosji jest poważnie chory? Amerykański dziennik, powołując się na informacje z Białorusi i Polski, pisze o kłopotach zdrowotnych rosyjskiego przywódcy. Ponoć Władimir Putin ma raka.
 • Największą grupą narodowościową wśród szeregowych 60. armii, która otwierała bramy niemieckiego obozu zagłady, stanowili Ukraińcy
  Rosyjski minister Siergiej Ławrow zdążył już wykpić polskiego szefa dyplomacji po jego słowach o tym, kto naprawdę wyzwalał Auschwitz. Tymczasem z oficjalnych dokumentów sowieckiej armii, wynika, że Grzegorz Schetyna miał rację. Największą grupą narodowościową wśród szeregowych 60. armii, która otwierała bramy niemieckiego obozu zagłady, stanowili właśnie Ukraińcy .
 • Euro
  Około 1,5 mld euro przesłali do swoich krajów zatrudnieni u nas cudzoziemcy. To o połowę więcej niż rok wcześniej. Dla nas to też dobra wiadomość: mamy więcej młodych i tanich pracowników na rynku.