dziennik łódzki wiadomości dnia

Przeczytaj wiadomości na temat dziennik łódzki wiadomości dnia. Znajdziesz tutaj wiadomości o dziennik łódzki wiadomości dnia. Przeczytaj artykuły o dziennik łódzki wiadomości dnia


 • Po pogrzebie posłowie PiS pojechali na imieniny
  Prosto z Łodzi, najważniejsi politycy PiS pojechali do Torunia. Tego dnia imieniny obchodził bowiem ojciec Tadeusz Rydzyk. Posłowie nie mogli więc zignorować takiej uroczystości.
 • "To Tusk rozpętał nienawiść w Polsce"
  Zdaniem posłanki PiS za całe zło i agresję w polskiej polityce odpowiada premier. "To nikt inny jak Donald Tusk rozpętał bratobójczą nienawiść w Polsce i to już się później potoczyło efektem kuli śnieżnej" - mówi Nelli Rokita.
 • "Jest materiał sugerujący sztuczność mgły"
  Marcin Dubieniecki, mąż i pełnomocnik Marty Kaczyńskiej, zamierza pod koniec stycznia złożyć wniosek o możliwości popełnienia zamachu na prezydenta - dowiaduje się portal Wirtualna Polska. Mecenas Rafał Rogalski, pełnomocnik m.in. Jarosława Kaczyńskiego dodaje, że jest pewien materiał dowodowy sugerujący sztuczność mgły.
 • CBA
  W ubiegłym roku odbył się spis rolny, w tym ruszy Narodowy Spis Powszechny. Kontrola GUS wykazała nadużycia na niespotykaną skalę, kwoty sięgają milionów złotych.
 • DGP
  Redaktorzy naczelni protestują w sprawie projektu nowelizacji prawa prasowego, który powstaje w Senacie. Okładki polskich gazet wyglądają tak samo. Na pierwszej stronie widnieje biała plama, a na niej tekst czerwoną czcionką: Senat zabija prasę. Polskie media solidarnie protestują przeciwko skandalicznej zmianie prawa prasowego. Przedstawiciele mediów wystosowali apel. Oto on.
 • Jarosław Kaczyński
  PiS wydaje na to fortunę na prywatną ochronę Jarosława Kaczyńskiego. „Newsweek” dotarł do faktur, z których wynika, że miesiąc pracy ochroniarzy wynajętych przez partię dla ochrony swojego prezesa może kosztować nawet ponad 100 tys. zł.
 • Siedziba "Gazety Wyborczej"
  Najpierw 250 osób straci pracę, potem "Gazeta Wyborcza" zostanie zamknięta, a tytuł przeniesie się do internetu. Takie pogłoski krążą po Warszawie od pewnego czasu. Ale dyrektor wydawnicza dziennika w komentarzu dla dziennik.pl kategorycznie temu zaprzecza.
 • Jego telefon do radia TOK FM zelektryzował słuchaczy i internautów. Dr inż. Grzegorz Szewczyk zadał Cezaremu Gmyzowi kilka pytań, po których dziennikarz przyznał, że został zagięty. Na Twitterze rozgorzała dyskusja o tym, czy dr Szewczyk w ogóle istnieje. Dziennik.pl dotarł do jednego z najbardziej znanych radiosłuchaczy w Polsce.
 • Europoseł Michał Kamiński
  "Giertych sugeruje, że w okresie, gdy u władzy był Jarosław Kaczyński, PiS przekupiło ojca Rydzyka wielomilionowymi kontraktami rządowymi na inwestycje geotermalne. W zamian ojciec Rydzyk miał nie domagać się od PiS-u zaostrzenia ustawy aborcyjnej" - mówi europoseł Michał Kamiński w RMF FM. Gdyby to się potwierdziło, to zdaniem polityka byłby to "gigantyczny skandal".
 • Dorota Kania
  W „naszych mediach” – parafrazując słynne powiedzenie Andrzeja Wajdy – kluczową rolę odgrywają dzieci funkcjonariuszy służb specjalnych PRL‑u i PZPR-owskich bonzów  - pisze Dorota Kania i zabiera się za lustrowanie rodzin kolegów dziennikarzy, którym udało się odnieść sukces.
 • Ewa Wójciak
  200 osób podpisało list w obronie dyrektorki Teatru Ósmego Dnia. Są wśród nich poeci Stanisław Barańczak i Ryszard Krynicki, posłanka Anna Grodzka czy prof. Jan Hartman.
 • Trzeba mieć chorą wyobraźnię, żeby wymyślać takie scenariusze. Tak premier Donald Tusk skomentował słowa Jarosława Kaczyńskiego, który powiedział, że zorganizowanie szczytu klimatycznego ONZ w Warszawie w Święto Niepodległości 11 listopada to prowokacja.
 • Sfałszowane zdjęcie z miejsca katastrofy smoleńskiej podważa wiarygodność zespołu Antoniego Macierewicza. Taka była opinia większości polityków goszczących w "Śniadaniu w Trójce".
 • Czarne chmury nad głową komendanta głównego policji? Jak donosi "Super Express", minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz ma już kandydata na jego miejsce. Ma to być Mirosław Hakiel, którego przeszłość niedawno ujawnił "Dziennik Gazeta Prawna".
 • Janina Goss przed łódzką siedzibą Prawa i Sprawiedliwości
  Od ponad 20 lat przy Jarosławie Kaczyńskim, zawsze z boku, nieco w cieniu. Wierna i za tę wierność nagradzana. W partii darzą ją szacunkiem i strachem. Janina Goss. Szara eminencja PiS.