dziennik bałtycki

Przeczytaj wiadomości na temat dziennik bałtycki. Znajdziesz tutaj wiadomości o dziennik bałtycki. Przeczytaj artykuły o dziennik bałtycki


 • Dubieniecki z agresją: niech się pan odp...
  "Dziennik Bałtycki" szykował materiał na temat jednego z współpracowników Marcina Dubienieckiego. Dziennikarz, który do zadzwonił do męża Marty Kaczyńskiej usłyszał groźby i wyzwiska.
 • Lech Kaczyński ułaskawił wspólnika Dubienieckiego
  Skazany za wyłudzenie Adam S. zakłada w 2009 roku spółkę z Marcinem Dubienieckim. Kilkanaście dni później wspólnika męża Marty Kaczyńskiej ułaskawia prezydent Lech Kaczyński - ujawnia "Dziennik Bałtycki".
 • "Kto oplótł Lecha Kaczyńskiego łańcuchem nieczystości"
  Tomasz Nałęcz, doradca Prezydenta Bronisława Komorowskiego postuluje upublicznienie wszystkich dokumentów związanych z ułaskawieniem przez Prezydenta Kaczyńskiego Adama S., wspólnika Marcina Dubienieckiego. "Okoliczności ułaskawienia Adama S. brzmią podejrzanie i skandalicznie" - grzmi w Radiu ZET Nałęcz.
 • "To jest układ. o którym mówi pan Kaczyński"
  Politycy nie mają wątpliwości. Sprawę ułaskawienia Adama S., którego łączyły interesy z Marcinem Dubienieckim, trzeba dokładnie wyjaśnić. "Sprawa nieładnie pachnie" - powiedział w Radiu ZET Stanisław Żelichowski z PSL.
 • DGP
  Redaktorzy naczelni protestują w sprawie projektu nowelizacji prawa prasowego, który powstaje w Senacie. Okładki polskich gazet wyglądają tak samo. Na pierwszej stronie widnieje biała plama, a na niej tekst czerwoną czcionką: Senat zabija prasę. Polskie media solidarnie protestują przeciwko skandalicznej zmianie prawa prasowego. Przedstawiciele mediów wystosowali apel. Oto on.
 • Kto rozwiesił w Rumi plakaty posłanki PO Krystyny Kłosin w mundurze żołnierza SS? Zdaniem policji, sprawcą jest młody mieszkaniec powiatu wejherowskiego. W poniedziałek mężczyzna został zatrzymany - informuje "Dziennik Bałtycki".
 • Witold D.
  Prokuratorzy przedstawili zarzut karny byłemu wiceministrowi spraw wewnętrznych i administracji Witoldowi D. - dowiedział się dziennik.pl. Ma to związek ze śledztwem dotyczącym korupcji podczas procesu informatyzacji państwa.
 • Dominika Ćosić rozmawia z Pawłem Kowalem i Pawłem Zalewskim
  Czy po zajęciu Krymu Rosja zatrzyma się, czy pójdzie dalej? "Na pewno trzeba obserwować Gruzję. Mamy Mołdawię, a tam Naddniestrze i Gagauzję, która do niedawna była praktycznie nieznana, a która jest najuboższym z ubogich regionów Europy..." - wskazuje Paweł Kowal. A Paweł Zalewski dodaje, że gdyby dziś Unia Europejska miała jeszcze raz uznawać Kosowo, zastanowiłaby się dziesięć razy. Oto pierwszy z serii eurowywiadów dla dziennik.pl, w których Dominka Ćosić przepytuje europosłów.
 • Stashka wygrała Baltic Song Contest
  Sukces polskiej piosenkarki na Bałtyckim Festiwalu Piosenki w szwedzkim Karlshamn. Stashka, czyli Katarzyna Stasiak, zdobyła pierwszą nagrodę festiwalu oraz nagrodę publiczności, wykonując piosenkę "Chcę kochać".
 • Jussi Halla-aho, fiński eurodeputowany z frakcji chadeckiej
  Boję się, że następnym celem Rosji będzie Łotwa i Estonia – przyznaje w rozmowie z dziennik.pl Jussi Halla-aho, fiński eurodeputowany z frakcji chadeckiej.
 • Jacek Saryusz-Wolski, Dominika Ćosić, Zdzisław Krasnodębski, Janusz Zemke
  Istnieje prawdopodobieństwo, że Rosja zaatakuje kraje bałtyckie, gdzie już dziś widać oznaki wojny hybrydowej. Czy NATO stanie w ich obronie, czy też w imię uniknięcia wojny nuklearnej poświęci republiki? Dominika Ćosić rozmawiała o tym z Jackiem Saryusz-Wolskim, Zdzisławem Krasnodębskim i Januszem Zemke.
 • Michaił Kasjanow
  Jeśli Zachód zgodzi się na kompromis i odda cześć terytorium Ukrainy i jej suwerenność Putinowi, w ten sposób wzmocni jego pozycję i spowoduje rozlanie się konfliktu na Naddniestrze, Mołdawię i w dalszej kolejności kraje bałtyckie - mówi w rozmowie z dziennik.pl Michaił Kasjanow, były premier Rosji i lider opozycyjnej partii PARNAS.
 • Indrek Tarand
  "Jeden z dowódców NATO na przechwałki rosyjskich polityków, że w dwa dni są w stanie dotrzeć i opanować Warszawę odpowiedział: może, może i dotrzecie tam, ale już nie wrócicie z powrotem do siebie do domu. To bilet w jedną stronę, chłopcy" - mówi estoński europoseł Indrek Tarand w rozmowie z dziennik.pl.
 • Marcin D.
  Znany adwokat, Marcin D., zięć prezydenta Lecha Kaczyńskiego, zatrzymany przez CBA. Mężczyzna jest podejrzewany między innymi o kierowanie gangiem i wyłudzenie 13 milionów złotych.
 • Unia Europejska
  Szef parlamentarnej komisji Elmar Brok przedstawił swój pomysł w rozmowie z niemieckim dziennikiem "Tagesspiegel". Według niego, kraje, które w sposób właściwy reagują na sytuację uchodźców , powinny dostać więcej unijnych funduszy strukturalnych . To może być niebezpieczne dla Polski. Prof. Ryszard Legutko, eurodeputowany PiS, pomysł Broka określa mianem "politycznego gangsterstwa".
 • Dr hab. Marcin Przybyła na miejscu wykopalisk na Górze Zyndrama w Maszkowicach (fot. Instytut Archeologii UJ)
  "W czasach Hammurabiego, kiedy rozkwita Babilon, czyli około roku 1750-1700 przed naszą erą, na ziemiach polskich powstaje budowla kamienna o zaawansowanej, jak na tamte osiągnięcia, architekturze. Trudno się nie zgodzić, że jest to ważne odkrycie" – przyznaje w rozmowie z dziennik.pl dr hab. Marcin Przybyła, archeolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego.